Zbornica računovodskih servisov

Podjetjem na voljo sredstva Evropske unije za varstvo intelektualne lastnine

Sklad za pomoč malim in srednje velikim podjetjem (MSP) je shema nepovratnih sredstev, katere namen je pomagati MSP s sedežem v Evropski uniji na področju pravic intelektualne lastnine. Gre za pobudo Evropske komisije, ki jo izvaja Urad Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) ob podpori uradov za intelektualno lastnino držav članic.

UIL: Dan intelektualne lastnine - brezplačno spletno predavanje

Vsako pomlad, 26. aprila, obeležujemo svetovni dan intelektualne lastnine. Ta dan je priložnost, da poudarimo vlogo, ki jo imajo pravice intelektualne lastnine pri spodbujanju inovativnosti in ustvarjalnosti. Kampanji se z različnimi aktivnostmi pridružujejo tudi na Uradu za intelektualno lastnino, med drugim z brezplačnim spletnim predavanjem za širšo javnost 24. aprila.

MGTŠ: Sprejeta uredba o načinu ugotavljanja pogojev in meril za dodelitev investicijskih spodbud

Vlada je sprejela Uredbo o načinu ugotavljanja pogojev in meril za dodelitev investicijskih spodbud ter pogojev za strateško investicijo, s katero želi zagotoviti skladnost nacionalnih pravil o dodeljevanju pomoči z evropskimi pravili o državni pomoči.

Delavnica bančnega ESG vprašalnika

GZS ima kot enega od svojih strateških ciljev delovanja organizacije opredeljeno znižanje administrativnih bremen za MSP-je (mala in srednja podjetja), kar je v luči sprejetja številnih evropskih zakonodajnih in regulativnih predpisov na področju trajnosti (»ESG«) zahtevna naloga.

MF: Fitch in Moody's potrdila bonitetno oceno Slovenije

Bonitetni agenciji Fitch Ratings in Moody's sta včeraj potrdili bonitetno oceno Slovenije pri A oziroma pri A3. Obeti so stabilni.

STA: Svet ECB ohranil obrestne mere nespremenjene, nakazal znižanje (dopolnjeno)

Frankfurt, 11. aprila (STA) - Svet Evropske centralne banke (ECB) skladno s pričakovanji danes ni spreminjal osrednjih obrestnih mer za območje z evrom. Je pa v izjavi po seji nakazal na možnost skorajšnjega reza v obrestne mere. Trgi ga trenutno pričakujejo že na naslednjem zasedanju sveta junija.

GZS je lansirala platformo za trajnostno preobrazbo podjetij

»Trajnostni razvoj je postal nujen in neizogiben del naše ekonomske in družbene prihodnosti. Posamezniki in organizacije imamo veliko odgovornost, da se soočimo z izzivi, ki jih prinašajo podnebne spremembe, ohranjanje virov in družbena pravičnost,« je dejala mag. Marjana Majerič, izvršna direktorica GZS za strateški razvoj in internacionalizacijo na posvetu Skupaj gradimo trajnost, ki ga je organizirala GZS pod blagovno znamko Verige trajnosti ekskluzivno za svoje člane.

Član članu: Pogovor članov ZRS o tekoči problematiki

Brezplačen dogodek je namenjen le članom Zbornice računovodskih servisov.

Sprejet Zakon o soodločanju delavcev pri čezmejnih združitvah, čezmejnih delitvah in čezmejnih preoblikovanjih kapitalskih družb (ZSDČPKD)

Zakon v slovenski pravni red prenaša t. i. mobilnostno direktivo in velja za družbe s sedežem v Sloveniji, ki nastanejo s čezmejno združitvijo, delitvijo ali preoblikovanjem kapitalskih družb. V čezmejni operaciji bodo delavci in poslovodstvo morali skleniti sporazum o soodločanju, če sporazuma ne bo, pa vsaj upoštevati minimalna pravila glede soodločanja delavcev v organih vodenja in nadzora. Zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu.

Ugodnost za člane ZRS: 27. kongres Zbornice davčnih svetovalcev Slovenije

Zbornica davčnih svetovalec Slovenije je za člane ZRS pripravila ugodnejšo kotizacijo za udeležbo na njihovem osrednjem dogodku, 27. kongresu ZDSS, ki bo potekal 16. in 17. maja 2024, v Rimskih termah. Udeležba je možna tako v živo kot preko spleta.