Združenje lesne in pohištvene industrije

Razvojne povezave



V tem področju so predstavljene pomembnejše povezave na vire informacij s področja razvoja, inovativnosti in raziskav namenjene podjetjem pri vsakodnevnem boju za povečevanje konkurenčnosti.



 

ReWoBioRef

Projekt sofinanciran s strani ERA-Net Plus iniciative WoodWisdom-Net+. Cilj projekta je proučiti uporabo odsluženega lesa v lignoceluloznih bio-rafinerijskih procesih, kot alternativni vir surovin. Odsluženemu lesu, ki se večinoma uporablja le v energetske namene, želimo dvigniti dodano vrednost. V Sloveniji veliko odsluženega lesa, konča neizkoriščenega na deponijah z izrazito negativnim vplivom na okolje (nastanek toplogrednega plina metana). Kontaktna oseba: prof.dr. Miha Humar.

RENEW SCHOOL

Projekt je sofinanciran iz sredstev IEE Programa. Namen projekta je  razviti mrežo raziskovalnih institucij in sektorskih asociacij za promocijo in implementacijo novih tehnologij na področju energetske obnove javnih stavh s poudarkom na šolah in vrtcih (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

VETAAL

Projekt je sofinanciran iz sredstev Leonado da Vinci programa. Namen projekta je razviti nacionalni program usposabljanja na področju Ambient Assisted Living - AAL, ki predstavlja močan trend v Evropi (Kontaktna oseba: Igor Milavec).

Koc LES

Projekt je sofinanciran iz sredstev Evropskega socialnega sklada in RS. Namen projekta je vzpostaviti potrebno infrastrukturo, organizacijo in model delovanja kompetenčnega centra za razvoj kadrov, ki bo osnova za trajni sistem panožnega usposabljanja, v prvi vrsti za partnerje KoC LES pa tudi za druga panožna podjetja (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

ID:WOOD

Projekt je sofinanciran iz sredstev SEE Programa. Namen projekta je  vzpostavitev in krepitev mednarodne mreže lesarskih grozdov, tehnoloških centrov in RR organizacij (univerze, centri industrijskega oblikovanja) na območju srednje in JV Evrope, za spodbujanje uporabe lesa, inovacijskih sposobnosti v lesnem sektorju in reševanja okoljskih vprašanj ter premoščanje vrzeli med proizvodnim sektorjem in RR/podpornimi organizacijami (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

RC31

Projekt je sofinanciran iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in RS. RC31 izvaja razvojno-raziskovalne projekte, ki se konkretizirajo v prototipnih izdelkov, s čimer se pospešuje izkoriščanje slovenske surovinske baze in spodbuja razvoj produktov visoke dodane vrednosti, vrhunskega dizajna in kakovostne izdelave (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

 NEXT1KOAT

Projekt je sofinanciran iz 7.OP. Namen projekta je razvoj ekološko noporočenih 1K vodnih površinskih premazov z tronjo uporabnostjo (zunanja impregnacija, notranja uporaba za temeljni ali končni nanos) na osnovi morskih alg. (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

FREEFOAM

Projekt je sofinanciran iz 7.OP. Namen projekta je zmanjševanje tveganja za zdravje delavcev, med proizvodnjo in uporabo PU pene z znižanjem koncentracije prostega izocianata in zmanjšanje njegove emisije v ozračje z uporabo tehnologije funkcionalne mikrokapsulacije izocianata. (Kontaktna oseba: Bernard Likar).

ECOVARN

Projekt je sofinanciran iz 7.OP. Namen projekta je razvoj ekološko noporočenih 2K vodnih površinskih premazov z visokim sijajem in visoko odpornotjo proti obrabi na osnovi rastlinskih olj. (Kontaktna oseba: Bernard Likar). Projekt je zaključen.

SILENTWOOD

Projekt je sofinanciran iz 7.OP. Namen projekta  je razvoj funkcionalnih notranjih vrat z visoko zvočno izolatvnostjo. (Kontaktna oseba: Bernard Likar). Projekt je zaključen.

HCHOlessWOOD

Projekt je sofinanciran iz programa CORNET Era-Net. Namen projekta je zmanjševanje emisij formaldelhida v lesnih tvorivih. (Kontaktna oseba: Bernard Likar).Projekt je zaključen.

TRInet

Projekt INO09/INO10, namenjen formiranju inovacijskega vozlišča - Tehnološki center PoliEko, Slovenski gradbeni grozd, Lesarski grozd in Gradbeni inštitut ZRMK za povezavo interdisciplinarnega znanja v skupne projekte, ki bodo omogočali tehnološki razvoj. (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

CRP lesarji

Možnosti za prestrukturiranje slovenske lesne industrije (Kontaktna oseba: Igor Milavec, ZLPI). Projekt je zaključen.

URP SLO-SRB lesarji 2010

Podpora srbski lesnopredelovalni industriji pri prodoru na mednarodni trg  (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

IN2WOOD

Forest Clusters Development and Implementation Measures of a 6-Region Strategic Joint Action Plan for Knowledge-based Regional Innovation.  (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

WOODWISDOM Era Net2

Projekt je sofinanciran iz programa Era-Net ter nacionalnih deležev sodelujočih držav. Namen projekta je usklajevanje nacionalnih sektorskih raziskovalnih politik ter sofinanciranje sektorskih RR projektov. (Kontaktna oseba: Igor Milavec, ZLPI). Projekt je zaključen.

KnowFORwood

Projekt je sofinanciran iz programa Leonadro da Vinci - Prenos inovacij. Namen projekta je prenos dobrih evropskih praks vseživljenskega učenja v lesarsko panogo ter vzpostavitev trajnega sektorskega sistema VŽU s državno priznanimi programi usposabljanja.  (Kontaktna oseba: Igor Milavec, ZLPI). Projekt je zaključen.

VOClessWOOD

Projekt je sofinanciran iz programa CORNET Era-Net. Namen projekta je podpreti lesnopredelovalna podjetja pri prilagajanju okoljevarstvenim zahtevam, predvsem emisij HOS.  (Kontaktna oseba: Igor Milavec, ZLPI). Projekt je zaključen.

E! 3558 EUREKA Elisa

Projekt je sofinanciran iz programa EUREKA. Namen projekta je razviti inovativno rešitev na področju motoriziranih obdelovalnih vreten delujočih pri zelo visokih obratih.  (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

HOS - ARRS

Projekt je sofinanciran s strani ARRS. Namen projekta je razviti formulacijo za sistem površinskega vodnega premaza na področju proizvodnje stolov, ki rešuje problem(e) pri prehodu na vodne lake.  (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

I-model

Cilj projekta je krepitev konkurečnosti  lesno predelovalne industrije v EU,  na podlagi uvedbe strategije managementa inovativnosti v podjetja. (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.  

InnovaWood EDU

Cilj projekta je je oblikovati transnacionalno mrežo za izboljševanje vseživljenskega učenja (VŽU) v gozdarstvu in lesnopredelovalnem sektorju. (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

WOODISM

WOODISM je ETI projekt financiran iz 6.OP. Namen projekta je spodbujati in podpreti udeležbo SMP iz gozdarsko-lesarske panoge za vključevanje v 6. in 7.OP.  (Kontaktna oseba: Bernard Likar, Lesarski grozd). Projekt je zaključen.

GATE - Širimo možnosti uporabe stavbnega lesa. 

Projekt se ukvarja s iskanjem in promoviranjem novih poti za promocijo uporabe stavbnega lesa. V sklopu projekta so organizirane mednarodne delovne skupine, katerim se lahko pridružijo vsi zainteresirani in strokovnjaki. Znotraj skupin se izvaja izmenjava in pridovivanje znanj in izkušenj, katere se nato razširja med širšo zainteresirano publiko preko mednarodnih seminarjev in konferenc ter preko spletne strani GATE projekta. (Kontaktna oseba: dr.Milan Šernek, BF-Oddelek za lesarstvo). Projekt je zaključen.

SMS VOSLESS – Implementation of solvent management systems as trans-national approach to reducing VOC’s pollution. The project aims at achieving several main results:

- the development, to an operational grade, of the Solvent Management Plan (SMP),

- the implementation of such plan inside some industrial European sites,

- the constitution of a network gathering some stakeholders like entrepreneurs associations and local authorities.

Some of the envisaged results are to realize the Solvent Management Plan (SMP) to firms and industrial sectors, to apply software that permits the control and the management of the air emissions and to fix suitable indicators set in order to confirm the performance of the Solvent Management Plan. (Kontaktna oseba: dr.Marko Petrič, BF-Oddelek za lesarstvo). Projekt je zaključen.

 

ZBORNIK 2. RAZVOJNEGA DNEVA GOZDNO-LESNE VERIGE- 2012

 V zborniku so objavljeni povzetki preko 70 razvojno-raziskovalnih projektov, ki potekajo na področju gozdno-lesnega sektorja.

 

KORISTNE SPLETNE STRANI

Raziskave in razvoj v Sloveniji - http://www.rtd.si/slo/

Cilj spletnega portala RTD je zbiranje vseh razpoložljivih informacij in boljši javni dostop do podatkov o raziskovalnih in tehnološko-razvojnih dejavnostih v resornih organih in ministrstvih v Sloveniji ter obveščanje javnosti o možnostih sodelovanja pri regionalnih raziskavah, v programih EU ter pri mednarodnih in evropskih raziskavah in zagotavljanje podpore razvoju evropskega raziskovalnega prostora.

Slovenia Your Cooperation Partner - http://www.sycp.si/

Integrirani informacijski sistem »Slovenia Your Cooperation Partner (SYCP)« in mednarodna promocija Slovenije kot konkurenčne, razvojno usmerjene članice EU.

Evropski portal za SME http://ec.europa.eu/enterprise/sme/index_en.htm

Spletna stran v podporo vključevanju SME v evropske raziskovalne projekte.

The Enterprise Europe Network - http://www.enterprise-europe-network.ec.europa.eu/about/branches/SI/  

Spletna stran z informacijami o tehnologijah, poslovnih kooperacijah ter vključevanju v evropske raziskovalne projekte.

SME Techweb - http://ec.europa.eu/research/sme-techweb/index_en.cfm 

Ta spleta stran pri Evropski komisiji, zagotavlja informacije in vire za tehnološko orientirana MSP, še posebej za tista ki želijo postati inovativna in se internacionalizirati.

Inštitit za inovativnost in tehnologijohttp://www.inovativnost.net/

Inštitut za inovativnost in tehnologijo je slovenska inovativno usmerjena organizacija, katere poslanstvo je povezano z dvigom stopnje inovativnosti v šolstvu, gospodarstvu in med mladimi v Sloveniji, kot sestavnem delu Evropske unije. Deluje v sodelovanju z mrežo strokovnjakov z različnih področij ter v povezavi z domačimi in tujimi organizacijami.