Arhiv: Delavnica: eRAČUN, 3. 7. 2014

Vabimo vas na regijsko delavnico

"eRAČUN",

ki bo v četrtek, 3. julija 2014, s pričetkom ob 9. uri,
v predavalnici GZS Območne zbornice Posavje, Bohoričeva 9, Krško

Na podlagi pobude Evropske komisije je v letu 2012 začel delovati Nacionalni forum za eRačun, katerega predstavniki sodelujejo tudi v Evropskem forumu za eRačun. Osnovni cilj Foruma je proces izmenjave eRačunov čim bolj približati končnim uporabnikom ter promocija eRačuna v gospodarstvu in javnem sektorju. Zato v letošnjem letu organiziramo serijo dogodkov za promocijo eRačuna.

Od 1. 1. 2015 bodo v skladu z Zakonom o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike  vse organizacije v javnem sektorju obvezno prejemale le eRačune v elektronski obliki. Velika večina gospodarskih družb posluje tudi z javnim sektorjem, zato jim bodo morale z začetkom naslednjega leta pošiljati elektronske račune. Glede ne to, da je v projekt vključen celoten javni sektor in večina podjetij, je v organizacijah ogromen interes za pridobivanje informacij in napotkov za čim lažji prehod na eRačune.

Na delavnici bomo predstavili trenutno stanje v Sloveniji in EU, zakonske zahteve pri uporabi eRačunov, predvsem pa bomo predstavili postopke in primere dobre prakse pri izdaji, izmenjavi in prejemanju eRačunov. Sodelovali bodo tudi predstavniki podjetij in inštitucij javne uprave, ki bodo predstavili svoje izkušnje pri uvajanju eRačunov v svoja okolja.

Na dogodek vabimo vodstveni in strokovni kader iz področja financ, prodaje, trženja ter informatike iz podjetij in javne uprave, predstavnike računovodskih servisov in ponudnikov finančno-računovodskih informacijskih sistemov.

PROGRAM DELAVNICE:

8.30 – 9.00

Stanje na področju eRačuna

9.00 – 9.30

Aktivnosti Nacionalnega in evropskega foruma za eRačun, stanje eRačuna v Sloveniji in EU

Dušan Zupančič, Gospodarska zbornica Slovenije

9.30 – 10.00

Aktivnosti v javnem sektorju

Aleksandra Miklavčič (ali sodelavci), Uprava RS za javna plačila

Procesi pri izdaji, izmenjavi in obdelavi sprejetih eRačunov

10.00 – 10.30

Priprava in izdaja eRačuna

Aljoša Jerman Blažič(ali sodelavci),Setcce

10.30 – 10.50

Izmenjava eRačuna

Igor Zorko (ali Dr. Rok Bojanc), ZZI

10.50 – 11.10

Predstavitev medbančnega sistema za izmenjavo eRačunov

Matic Dolar, Bankart

11.10 – 11.40

Prevzem in obdelavaprejetih eRačunov

Ksenija Prosen, Nucleus Plus

Zbornica računovodskih servisov

11.40 – 12.00

Odmor

Predstavitev primerov dobrih prakslokalnih ponudnikov rešitev za eRačun

12.00 – 13.00

KOTIZACIJA IN PRIJAVE

• BREZPLAČNO
  • Prijave sprejemamo do zapolnitve mest oziroma najkasneje do torka, 1. julija 2014, do 12. ure,na telefonski številki 07 490 10 60 ali na našem e-naslov oz.posavje@gzs.si.