Arhiv: Kaj je dobro vedeti o "davčnem nadzoru", Dravograd, 10. december 2014

Popust za člane GZS!

Kot podjetje (d.o.o., d.d. …) ali samostojni podjetnik se pogosto srečujete z nadzorom davčnih obračunov pri davčnem organu. Pri svojem poslovanju pa ste se oziroma se boste prej ali slej lahko »srečali« z »obiskom davčnega inšpektorja«, zato je prav, da ste seznanjeni z osnovami DAVČNEGA NADZORA, ki med ostalim obsega tudi DAVČNI INŠPEKCIJSKI NADZOR.

In ker vsi dobro poznamo star izrek o tem, »da se na napakah učimo, napake pa stanejo, zato se je bolje učiti na napakah drugih«, vam bodo na seminarju, s pomočjo primerov iz prakse, predstavljene tudi najpogostejše nepravilnosti, ki jih ugotovi davčni inšpektor pri inšpiciranju pravilnosti in pravočasnosti obračunavanja in plačevanja davkov in prispevkov pri davčnemu zavezancu.

KDAJ IN KJE?

V sredo, 10. decembra 2014 od 9.00 do 12.30 ure v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška v Dravogradu, Koroška 47.

IZ VSEBINE:

• kaj obsega davčni nadzor?
  • kaj obsega nadzor obračunov davka pri davčnem organu in kako lahko le ta privede do INŠPEKCIJSKEGA PREGLEDA?
  • oviranje davčnega inšpekcijskega nadzora,
  • kakšne so pravice in dolžnosti zavezancev (sodelovanje, dajanje podatkov…) pri davčnem inšpekcijskem nadzoru?
  • pristojnosti davčnega inšpektorja,
  • kakšen je postopek pregleda (pisna seznanitev, zapisnik,…)?
  • kaj je in kdaj je možna samoprijava,
  • zavezujoča informacija (kdaj jo pridobiti, da bo »veljala« za »dokaz« v primeru davčnega inšpekcijskega nadzora),
  • FURS in nov ZAKON O PREPREČEVANJU DELA IN ZAPOSLOVANJA NA ČRNO (kaj je delo na črno, kaj je zaposlovanje na črno, osebno dopolnilno delo, kratkotrajno delo),
  • najpogostejše ugotovljene nepravilnosti iz prakse:
    1. SRS 21,
    2. potni nalogi,
    3. obračun bonitet,
    4. stroški, ki se nanašajo na privatno življenje lastnikov,
    5. stroški reprezentance in reklame…

SEMINAR JE NAMENJEN:
vodjem financ, računovodstva, direktorjem in lastnikom družb, vodjem računovodskih servisov, svetovalcem in vsem, ki jih to področje zanima.

SEMINAR BO VODILA:
Jana Galič, dipl.ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino, kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
Za člane GZS Območne zbornice Koroška je kotizacija  65 € + DDV na udeleženca, za nečlane 110 € + DDV na udeleženca in vključuje udeležbo, gradivo in pogostitev.
Kotizacijo nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do 5.12.2014 do 12.00 ure na e- naslov oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

VLJUDNO VABLJENI!

Pripeti dokumenti