Arhiv: Brezplačna regijska delavnica za eRačun, Dravograd 19.6.2014

Spoštovani!

Skupaj z GZS Združenjem za informatiko in telekomunikacije vas vabimo na brezplačno regijsko delavnico za eRačun, ki bo

v četrtek, 19. junija 2014 od 10.00 ure dalje v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška v Dravogradu, Koroška 47.

Na podlagi pobude Evropske komisije je v letu 2012 začel delovati Nacionalni forum za eRačun, katerega predstavniki sodelujejo tudi v Evropskem forumu za eRačun. Osnovni cilj Foruma je proces izmenjave eRačunov čim bolj približati končnim uporabnikom ter promocija eRačuna v gospodarstvu in javnem sektorju.

Od 1.1.2015 bodo v skladu z Zakonom o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike  vse organizacije v javnem sektorju obvezno prejemale le račune v elektronski obliki. Večina gospodarskih družb posluje tudi z javnim sektorjem, zato bodo morale z začetkom naslednjega leta pošiljati elektronske račune. Glede ne to, da je v projekt vključen celoten javni sektor in večina podjetij, je velik interes za pridobivanje informacij in napotkov za čim lažji prehod na eRačune.

Na delavnici, ki je namenjena koroškim uporabnikom eRačuna, bomo predstavili trenutno stanje v Sloveniji in EU, zakonske zahteve pri uporabi eRačunov, predvsem pa bomo predstavili postopke in primere dobre prakse pri izdaji, izmenjavi in prejemanju eRačunov. Predstavniki podjetij in inštitucij javne uprave bodo predstavili izkušnje pri uvajanju eRačunov v svoja okolja.

PROGRAM DELAVNICE:

Stanje na področju eRačuna

10.00 - 10.30

Aktivnosti Nacionalnega in evropskega foruma za eRačun, stanje eRačuna v Sloveniji in EU

Dušan Zupančič, Gospodarska zbornica Slovenije

10.30 - 11.00

Aktivnosti v javnem sektorju

Aleksandra Miklavčič (ali sodelavci), Uprava RS za javna plačila

Procesi pri izdaji, izmenjavi in obdelavi sprejetih eRačunov

Priprava in izdaja eRačuna

Aljoša Jerman Blažič (ali sodelavci), Setcce

Izmenjava eRačuna

Igor Zorko (ali Dr. Rok Bojanc), ZZI

Odmor

Predstavitev medbančnega sistema za izmenjavo eRačunov

Matic Dolar, Bankart

Prevzem in obdelava prejetih eRačunov

Ksenija Prosen, Nucleus Plus Zbornica računovodskih servisov

Predstavitev primerov dobrih praks lokalnih ponudnikov rešitev za eRačun

Učinkovita likvidacija e-računa

Domen Ocepek, KOPA d.d. Slovenj Gradec

KOMU JE DELAVNICA NAMENJENA?

Na dogodek vabimo vodstveni in strokovni kader iz področja financ, prodaje, trženja ter informatike iz podjetij in javne uprave.

PRIJAVE:

Udeležba na delavnici je za vse BREZPLAČNA.

Iz organizacijskih razlogov prosimo za obvezno prijavo na e-naslov oz.koroska@gzs.si, najkasneje do 17. junija 2014.

Vabimo vas, da izkoristite možnost izobraževanja v regiji in se nam pridružite!