Arhiv: Strokovni seminar: O ODPADKIH - Kaj mora vedeti povzročitelj?, Dravograd, 29.5.2014

Popust za člane GZS!

V sodelovanju s Službo za varstvo okolja GZS vas vabimo na strokovni seminar, ki bo

v četrtek, 29. maja 2014 od 10.00 do 14.00 ure
v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

Bi želeli poglobiti svoje znanje o odpadkih? Pridružite se nam na seminarju, na katerem se boste seznanili s ključnimi pojmi in zahtevami, ki izhajajo iz splošne uredbe o odpadkih in nekaterih specifičnih uredb. Pojasnili jih bomo na konkretnih primerih s področja predelave biološko razgradljivih odpadkov, ravnanja z embalažo in odpadno embalažo ter ravnanja z gradbenimi in industrijskimi odpadki. O usmeritvah in obveznostih na področju odpadkov bomo spregovorili predvsem z vidika povzročiteljev odpadkov in proizvajalcev izdelkov.

KOMU JE SEMINAR NAMENJEN?

Osebam, ki so odgovorne za področje okolja in/ali ravnanje z odpadki, še posebej podjetjem iz proizvodnih in storitvenih dejavnosti - povzročiteljem odpadkov oziroma vsem, ki bi želeli izvedeti več o zakonodajnih zahtevah s področja odpadkov.

VSEBINA SEMINARJA:

• kaj so odpadki in kaj stranski proizvod,
  • kdaj odpadku preneha status odpadka,
  • odgovornost za ravnanje z odpadki,
  • razširjena odgovornost proizvajalca,
  • hierarhija in postopki ravnanja z odpadki,
  • in kako se ti pojmi in iz tega izhajajoče obveznosti odražajo na posameznih primerih kot so:
  • biološko razgradljivi odpadki, kompost in digestat,
  • embalaža in odpadna embalaža,
  • gradbeni odpadki,
  • industrijski odpadki,
  • primeri tolmačenja pojmov v sodni praksi EU.

Na seminarju boste lahko izmenjali mnenja in se pogovorili o dilemah in vprašanjih, s katerimi se srečujete pri svojem delu na področju okolja, odpadkov.

IZVAJALKI SEMINARJA:

• Janja Leban, direktorica Službe za varstvo okolja GZS in
  • Antonija Božič Cerar, samostojna svetovalka v Službi za varstvo okolja GZS.

KOTIZACIJA:

• člani GZS Območne zbornice Koroška: 85,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 103,70 €.
  • nečlani:140,00 € + DDV na udeleženca,plačilo 170,80 €.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije, številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Vabimo vas, da Izkoristite možnost izobraževanja v regiji in se nam pridružite!

Pripeti dokumenti