Arhiv: POSVET: Javno in zasebno v gospodarskih javnih službah - konflikt ali sodelovanje?, Dravograd, 18. marec 2014

JAVNO IN ZASEBNO V GOSPODARSKIH JAVNIH SLUŽBAH:

konflikt ali sodelovanje?

Odgovor na to vprašanje boste dobili, če se nam boste pridružili na posvetu, ki bo

v torek, 18. marca 2014 od 10.00 ure dalje v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška cesta 47, v Dravogradu.

Posvet je namenjen predstavitvi in izmenjavi izkušenj iz Slovenije in sosednje Avstrije na področju gospodarskih javnih služb, s poudarkom na gospodarskih javnih službah komunalne dejavnosti.

Gospodarske javne službe se po trenutni slovenski zakonodaji lahko izvajajo v različnih oblikah, kot režijski obrat, javni gospodarski zavod, javno podjetje ali na osnovi koncesije. Na posvetu bodo predstavljene izkušnje uspešnega javno-zasebnega partnerstva v podjetju Kostak, d.d., Krško. Kakšna pa je organiziranost te dejavnosti v Avstriji, boste izvedeli ob predstavitvi največjega tovrstnega podjetja na avstrijskem Koroškem, celovški delniški družbi STW, Stadtwerke Klagenfurt Gruppe. Predstavljeno bo javno-zasebno partnerstvo kot razvojna priložnost občin in predlagani projekt združevanja komunalnih podjetij na Koroškem.

PROGRAM POSVETA

10.00-11.30

• Mojca Kert, predsednica GZS Območne zbornica Koroška: pozdrav organizatorja
  • Branko Kašnik, soustanovitelj in namestnik direktorja na Inštitutu za javno-zasebno partnerstvo: javno-zasebno partnerstvo kot priložnost za razvoj občin
  • MMag. Michael Rutter, prokurist PSG, PosterServis GmbH, in vodja prodaje v STW: predstavitev strukture in dejavnost skupine STW Celovec
  • Andreas Waldher, poslovodja treh podjetij v skupini STW: novi pristopi na področju pogrebnega servisa

11.30-11.45

• Odmor

11.45-13.00

• Miljenko Muha, direktor družbe Kostak, d.d.,Krško: primer dobre prakse javno-zasebnega partnerstva v družbi Kostak, d.d.
  • Vesna Kozlar, Bau-ing, d.o.o.: možnosti organiziranosti izvajanja gospodarskih javnih služb na Koroškem

13.00-13.30

• Razprava.

Iz organizacijskih razlogov vas prosimo, da se prijavite na e naslov oz.koroska@gzs.si, najkasneje do 13.3.2014. Dogodek bo potekal v slovenskem in nemškem jeziku, zagotovljeno bo konsekutivno prevajanje.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite.

GZS Območna zbornica Koroška
Mojca Kert