Arhiv: Seminar Intrastat, Dravograd, 11. marec 2014

Popust za člane GZS!

Kdo mora poročati?

V statistično raziskovanje Intrastat je vključen vsak gospodarski subjekt, ki trguje z blagom z gospodarskimi subjekti v drugih državah članicah EU in je skupna vrednost njegovih odprem blaga v EU ali prejemov blaga iz držav članic EU v preteklem koledarskem letu presegla t.i. nacionalni vključitveni prag. Vključitveni prag znaša 200.000 € za odpreme in 120.000 € za prejeme blaga.

Vabimo vas na seminar, na katerem bomo podrobno predstavili načine pri poročanju vseh vrst blaga in tudi posebnih oblik poslov (na primer tripartitne posle) s carinskega in Intrastat zornega kota. Dobili boste tudi natančna navodila, kako lahko poročate sami preko interneta in si s tem zmanjšate stroške poročanja. Problematika bo predstavljena na razumljiv način, s številnimi praktičnimi primeri v živo.

Seminar bo:

v torek, 11. marca 2014,  od  9.00 do 14.00 ure v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška, Koroška cesta 47 v Dravogradu.

PROGRAM SEMINARJA:

1. Vloga in pomen INTRASTAT-a.
  2. Izpolnjevanje obrazca in zakonodaja.
  3. Povezave z davčnimi podatki.
  4. Obravnava posebnih poslov in posebnosti pri poročanju.
  5. Rešitve praktičnih problemov pri poročanju.
  6. Svetovanje pri izbiri najprimernejšega načina poročanja.
  7. Prikaz delovanja spletne aplikacije poročanja.
  8. Vprašanja in odgovori.

PREDAVATELJ:

Igor Uršič, vodja oddelka za Intrastat pri Carinski upravi RS, Carinski urad Nova Gorica.

V okviru CURS podatke za INTRASTAT zbira in obdeluje Carinski urad Nova Gorica (CUNG) za vse poročevalske enote v Sloveniji.

KOTIZACIJA:

• člani GZS Območne zbornice Koroška: 120,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 146,40 €. Pri več prijavah iz istega podjetja imajo vsi udeleženci 10% popust, plačilo 131,76 € .
  • nečlani: 180,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 219,60 €. Pri več prijavah iz istega podjetja imajo vsi udeleženci 10% popust, plačilo 197,64 €.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije, številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

PRIJAVE:

Prijave sprejemamo do 6.3.2014 do 15.00 ure na oz.koroska@gzs.si,  do istega dneva tudi morebitne odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo. ,

Veseli bomo, če se boste odzvali našemu povabilu!

Pripeti dokumenti