Arhiv: Promocija zdravja na delovnem mestu, Dravograd, 10. oktober 2012

Na pobudo Zavoda za zdravstveno varstvo Ravne vas vabimo na srečanje delodajalcev, ki bo

v sredo, 10.10.2012 ob 10.00 uri, v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška cesta 47 v Dravogradu.

Na srečanju bomo predstavili spremembe Zakona o varnosti in zdravja pri delu – del o promociji zdravja na delovnem mestu ter možnosti za sodelovanje na tem področju.

Absentizem na delovnem mestu je največkrat posledica poškodb ter tudi najrazličnejših psihosomatskih obolenj, ki se pri človeku lahko pojavijo kot posledica stresa na delovnem mestu. Korošci smo, žal, tudi precej nad slovenskim povprečjem pri tveganem pitju alkohola, še vedno pa smo močno obremenjeni z visokim deležem samomorov v regiji.

Izvajanje in širitev programov promocije zdravja na delovnem mestu ponuja priložnost, da ne samo izboljšamo zdravje zaposlenih na Koroškem, temveč tudi zmanjšamo porabo sredstev za zdravstveno varstvo.

Udeležba na srečanju je brezplačna. Iz organizacijskih razlogov vas prosimo, da se na srečanje obvezno predhodno prijavite, najkasneje do 8.10.2012. Prijave zbiramo na e naslovu oz.koroska@gzs.si in v tajništvu zbornice na telefonski številki 87 23 250.

Veselimo se srečanjaz vami.

GZS Območna zbornica Koroška                              Zavod za zdravstveno varstvo Ravne
direktorica                                                                   direktor
Tatjana KUPNIK                                                          mag. Evgen Janet, dr.med., spec.