Arhiv: Seminar Izvršnica in druge novosti Zakona o preprečevanju zamud pri plačilih, Dravograd, 26.09.2012

Ugodnosti za člane GZS
  Popust za člane GZS

IZVRŠNICA in DRUGE NOVOSTI

Spremembe, ki jih uvaja nov ZAKON O PREPREČEVANJU ZAMUD PRI PLAČILIH

V Uradnem listu RS, št. 57 z dne 27.7.2012 je bil objavljen nov Zakon o preprečevanju zamud pri plačilih (ZPreZP-1), ki je začel veljati z 28.7.2012.

Obvezni pobot ostaja, v primerjavi s starim pa nov ZPreZP-1 »prinaša« še nov instrument zavarovanja plačil - IZVRŠNICO, uveljavlja tehnične dopolnitve »starega« ZPreZP in odpravlja omejitve plačilnih rokov.

Zaradi izjemne aktualnosti navedenega, organiziramo kratek strokovni seminar.

Kdaj in kje?

V sredo, 26. septembra 2012 od 12.00 do 15.00 ure v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška v Dravogradu, Koroška 47.

PROGRAM SMINARJA:

1. uporaba zakona - uporaba zakona v razmerjih z mednarodnim elementom
2. denarna obveznost in obročna plačila
3. plačilni rok
4. opredelitev zamude
5. obvezni večstranski pobot

· dolžnost prijave denarne obveznosti (presečen dan)
· katerih denarnih obveznosti dolžnik ni več dolžan prijaviti
· obveznosti dolžnika brez dospelih terjatev
· prijava obveznosti solidarnih dolžnikov

6. IZVRŠNICA
7. organi, pristojni za nadzor
8. pristojnosti DURS-a po novem
9. prehodne določbe, …

SEMINAR JE NAMENJEN:
vodjem financ, računovodstva, vodjem računovodskih servisov, direktorjem in lastnikom družb, svetovalcem in vsem, ki jih to področje zanima.

SEMINAR BO VODILA:
Jana Galič, dipl.ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe, članica državne izpitne komisije za NPK knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj (NPK knjigovodja, NPK računovodja,…) s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino, redno odgovarja na vprašanja naročnikov za založbo Verlag Dashöfer, kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
Za člane GZS Območne zbornice Koroška znaša kotizacija 46 EUR + DDV na udeleženca, za nečlane 69 EUR + DDV in vključuje udeležbo, gradivo in napitke. Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest. Eventualne odjave sprejemamo do 21.9.2012 do 15.00 ure na e-naslov oz.koroska@gzs.si, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni!

Pripeti dokumenti