Arhiv: Brezplačno strokovno srečanje za delodajalce, Dravograd, 11.09.2012

Skupaj z Območno službo Zavoda RS za zaposlovanje Velenje vas vabimo na brezplačno strokovno srečanje za delodajalce, ki bo

v torek, 11. septembra 2012 od 10.00 do 12.00 ure
v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška, Koroška cesta 47 vDravogradu.

Na srečanju bodo strokovni sodelavci Zavoda RS za zaposlovanje predstavili aktualne spodbude, ki jih delodajalci lahko uveljavljajo pri usposabljanju in zaposlovanju novih sodelavcev in druge možnosti sodelovanja med zavodom in delodajalci.

PROGRAM SREČANJA:

1. Aktualni podatki o trgu dela na Koroškem

Kaj se dogaja na trgu dela, kaj kaže nacionalna in regionalna primerjava? Kako se giblje brezposelnost in kdo so brezposelni? Kakšno je povpraševanje delodajalcev, kateri poklici so najbolj iskani? Kako se giblje zaposlovanje in kaj lahko pričakujemo v prihodnje?

1. Aktualne spodbude pri usposabljanju in zaposlovanju brezposelnih

V zadnjih nekaj mesecih je Zavod objavil več javnih povabil, ki delodajalcem omogočajo nepovratna sredstva za usposabljanje in zaposlitev brezposelnih:

1. Prvi izziv
2. Zaposli.me 2012
3. Zaposlovanje prejemnikov denarne socialne pomoči
4. Usposabljanje na delovnem mestu.
Na tem področju so na voljo še nekatere druge spodbude. Na srečanju boste izvedeli, kako jih lahko pridobite.

3. Projekt Povežimo znanje

Staranje prebivalstva in brezposelnost mladih sta danes eden temeljnih družbenih izzivov. Prav zato moramo uveljaviti nove načine za uporabo potenciala starejših in mlajših generacij in njihovega medsebojnega sodelovanja na delovnem mestu. Mladi z izmenjavo znanja in izkušenj veliko pridobijo in lažje vstopajo na trg dela, starejši pa ostajajo dlje časa dejavni in vitalni.

Ob predstavitvah posameznih vsebin bo čas namenjen tudi vašim vprašanjem, zato vas vabimo k aktivni udeležbi.

PRIJAVE:
Udeležba na srečanju je brezplačna, iz organizacijskih razlogov pa so obvezne predhodne prijave na e naslov oz.koroska@gzs.si najkasneje do petka, 7.9.2011.

Delodajalci, izkoristite priložnost in si pridobite najaktualnejše informacije iz prve roke!

Tatjana Kupnik                                                             Robert Rajšter

Direktorica                                                                    Direktor

GZS Območna zbornica Koroška                                ZRSZOS Velenje