Arhiv: Delavnica KAKO PRAVILNO IZVAJATI PRAVILA O POREKLU BLAGA V PRAKSI?, Dravograd, 29. marec 2012

Ugodnosti za člane GZS

Popust za člane GZS

Za izvoznike smo tokrat pripravili prav posebno delavnico na temo POREKLA BLAGA, ki bo povezala predpise in jih udejanila v praksi. Če se boste delavnice udeležili, boste pridobili informacije o tem, kako ugotoviti, kdaj so izpolnjeni pogoji in na osnovi katerih pravil vaši izdelki pridobijo ali ohranijo preferencialno poreklo blaga. Izvedeli boste, za katere države velja oz. lahko koristi preferencialno obravnavo v izjavi dobaviteljev navedeno blago.

S predavateljico boste obdelali vse možne primere kumulacij, da boste lahko sami kontrolirali verodostojnost izjav dobaviteljev oz. izstavljali pravilne izjave glede na poreklo blaga določene države pogodbenice oz. sopogodbenice.

Delavnica bo

v četrtek, 29. marca 2012 od 10.00 do 14.00 ure v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška v Dravogradu, Koroška 47.

PROGRAM DELAVNICE:

1.     Predstavitev temeljnih značilnosti pravil o poreklu blaga v veljavi v EU, vključno aktualna preglednica EU zakonodaje

• Preferencialni sporazumi EU (Zahodni Balkan, EFTA, Mediteranske države, Čile, Mehika, Koreja, itd…)
  • Avtonomne ureditve EU (Zahodni Balkan, GSP, AKP države, …)
  • Carinske unije (Turčija, Andora, San Marino)
  • Izjava dobavitelja
  • Nepreferencialna pravila o poreklu blaga

2.    KUMULACIJA - SIMULACIJA PRIMEROV

• BILATERALNA KUMULACIJA
  • SAP KUMULACIJA  v povezavi z državami ZB
  • pan-evropska in pan-evro-mediteranska kumulacija

3.   DRUGI TEMELJNI POJMI NA PODROČJU PRAVIL O POREKLU BLAGA – Njihova uporaba v praksi

• v celoti pridobljeni izdelki, zadosti obdelani izdelki, tolerance, minimalni postopki obdelave ali predelave, itd…

4.   RAZLIČNI PRAKTIČNI PRIMERI DOLOČANJA POREKLA BLAGA

• Izvajanje kumulacije v trgovini z državami ZB
  • Konkretni primeri določanja porekla blaga (električni vrtalnik, sončnik)
  • Vpliv cenovnih znižanj

5.VAŠA VPRŠANJA IN ODGOVORI.

SEMINAR BO VODILA:

Iris Dolničar Gorjanc, univ.dipl.ekon, dolgoletna ekspertka na področju porekla blaga, ki je sodelovalana številnih domačih in mednarodnih seminarjih iz tematike porekla blaga.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
Za člane GZS Območne zbornice Koroška znaša kotizacija 138 EUR + DDV na udeleženca, za nečlane 198 EUR + DDV in vključuje udeležbo, gradivo in pogostitev z napitki. Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do 26.3.2012 do 15.00 ure na e-naslov oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

VLJUDNO VABLJENI!

Pripeti dokumenti