Arhiv: Brezplačna delavnica AVSTRIJSKI TRG DELA ODPRT, Dravograd, 24. maj 2011

Za podjetja in podjetnike, ki želijo svoje poslovanje razširiti na avstrijski trg, je 1. maj 2011 pomemben datum. Avstrijska zvezna vlada je aprila 2011 sprejela posebne ukrepe za nadzor pretoka delovne sile iz sosednjih držav po 01.05.2011 na avstrijski trg. Kaj to konkretno pomeni za slovenska podjetja? Ali je še potrebno pridobiti dovoljenje za opravljanje del? Ali lahko slovensko podjetje napoti tudi delavce, ki niso slovenski državljani, v Avstrijo? Kakšni so pogoji poslovanja na avstrijskem trgu? Kateri so davčni vidiki poslovanja v Avstriji? Kako je treba kalkulirati urno postavko po avstrijski tarifi? Ali je potrebno odvesti dodatne socialne prispevke?

Na ta in mnoga druga vprašanja boste dobili odgovor slovensko govorečih strokovnjakov iz Avstrije na delavnici, ki jo organiziramo v sklopu projekta REGIOLAB

AVSTRIJSKI TRG DELA ODPRT,
v torek, 24. maja 2011 ob 10.00 uri
v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

PROGRAM DELAVNICE:

• Pomoč pri vstopu na avstrijski trg - ustanavljanje podjetij in podružnic v Avstriji
    mag. Andreas Griessler, Entwicklungsagentur Kärnten/Razvojna agencija Koroške

• Prost pretok storitev in delovne sile po 01.05.2011 – kaj je treba upoštevati!!
    mag. Johann Picej, davčni svetovalec, DDr. Jakllitsch & Mag. Picej SteuerberatungsgmbH

• Različni načini vstopa na avstrijski trg
    mag. Jožef Picej, samostojni svetovalec, prvi generalni tajnik SGZ in večletni direktor Gospodarske zbornice v Celovcu

• Primer dobre prakse poslovanja slovenskega podjetja na avstrijskem tržišču
    Alojz Kosec, lastnik podjetja AKRol Mengeš.

Udeležba na delavnici je brezplačna, obvezne pa so predhodne prijave.

Zaradi nemotene izvedbe dogodka vas prosimo, da svojo udeležbo potrdite do 20. maja 2011 na elektronski naslov oz.koroska@gzs.si .