Arhiv: Seminar Opravljanje storitev v Avstriji, Dravograd, 28.10.2010

Veleposlaništvo RS na Dunaju, Avstrijsko – Slovenska trgovinska zbornica in Gospodarska zbornica Slovenije vas v sodelovanju z Območno zbornico Koroške, Štajerske gospodarske zbornice in Pomurske gospodarske zbornice vabimo, da se udeležite seminarja

OPRAVLJANJE STORITEV V AVSTRIJI

ki bo v četrtek, 28. oktobra 2010 ob 11.00 uri
v predavalnici Območne zbornice Koroška, Koroška cesta 47 v Dravogradu.

Konec aprila 2011 se bodo sprostile omejitve pri opravljanju zaščitenih del v Avstriji, ki zadnjih 7 let, v katerih je Avstrija koristila svojo nacionalno pravico do prehodnega obdobja, omejujejo slovenska podjetja pri opravljanju določenih del, predvsem gradbenih, na avstrijskem trgu.

Na seminarju, ki bo predvidoma trajal dve uri, vas bomo seznanili:

• z aktualnimi postopki pridobivanja delovnih dovoljenj
  • s postopki napotitve delavcev v Avstrijo po 1.5.2011 in sicer

-potrdila, ki jih potrebuje posameznik oz. podjetje
-obrazci, ki jih je potrebno izpolniti
-postopki prijave na AMS (Avstrijskem zavodu za zaposlovanje)
-določila glede zavarovanja delavcev
-odvajanje dohodnine
-informacije o višini plač in delovnih pogojih, ki veljajo v Avstriji
-pogoji za delavce tretjih držav

• postopki priznavanja poklicnih kvalifikacij.

Na seminarju bodo predavali predstavniki Arbeitsmarktservice Steiermark, odvetniške pisarne Grilc & Partner, Veleposlaništva RS na Dunaju in Gospodarske zbornice Slovenije.

Kotizacija za stroške organizacije znaša 30,00 € za člane GZS Območne zbornice Koroška, za nečlane 90 €, za posamezno prijavljeno podjetje (DDV ni vključen v ceno). Kotizacija se plača ob prijavi  na TRR GZS 02924-0017841495, sklic 3010.

Vljudno vabljeni, da se omenjenega seminarja udeležite. Vaš interes potrdite z natančno izpolnjeno prijavnico in potrdilom o plačilu kotizacije. Oboje pošljite najkasneje do 25. oktobra 2010 po elektronski pošti na naslov oz.koroska@gzs.si ali po faksu na številko 02/87 23 256.

Pripeti dokumenti