Arhiv: Brezplačno srečanje Avstrija - sedež za vaše podjetje - znani sosed, Dravograd, 22. april 2010 ob 12. uri

AVSTRIJA - SEDEŽ ZA VAŠE PODJETJE - ZNANI SOSED?

Srečanje na navedeno temo bo v četrtek, 22. aprila 2010, od 12.00 ure dalje,
v sejni sobi GZS Območne zbornice Koroška,Koroška cesta 47 v Dravogradu.

Vsaka kriza nudi tudi priložnost. Za pravočasen in uspešen začetek je potrebno čim prej pripraviti strategijo za prodor. Avstrija kot sosed nudi slovenskim podjetjem izvrstne davčne in gospodarske možnosti.

Prednosti gospodarske lokacije v Avstriji:

• Stična točka med nemško govorečimi trgi, EU in državami CEE
  • Z BNP 30.900 € / prebivalca predstavlja trg z visoko kupno močjo v srcu Evrope
  • 25% davek na dobičke podjetij
  • Investicijska pospeševanja do 25%, za R&R celo do 60%
  • Motivacija in produktivnost sodelavcev sodi med najvišje v Evropi
  • Visoka stabilnost

Cilj srečanja, ki je za vse udeležence BREZPLAČNO, je pridobitev informacij o naštetih možnostih. Dodatno boste izvedeli, kako so nekatera slovenska podjetja uspešno prodrla na avstrijski trg.

Program:

registracija udeležencev

uvodni pozdrav, Tatjana Kupnik, direktorica GZS Območna zbornica Koroška

Avstrija – znani sosed?
mag. Marion Biber, direktorica Juzna Evropa, ABA-Invest v Avstriji (www.investinaustria.at)

12:30 -12:50

Dobra praksa – uspešnice dveh slovenskih podjetij (proizvodnja in trgovina) v Avstriji, mag. Miran Breznik, svetovalec ABA v Avstriji, Sloveniji in Italiji

Razprava

Za nemoteno izvedbo srečanja vas prosimo, da nam svojo udeležbo do vključno 20. aprila 2010 potrdite na e-naslov oz.koroska@gzs.si.

Vljudno vabljeni,