Arhiv: Delavnica Poreklo blaga in carinsko poslovanje, Dravograd, 11.2.2010 ob 11. uri

Poreklo blaga in pravila o poreklu blaga so učinkovito orodje za izvajanje ukrepov trgovinske politike Evropske unije. Poreklo blaga je gospodarska nacionalnost blaga. Je eden od treh osnovnih elementov, ki poleg carinske vrednosti in uvrstitve blaga v pravilno tarifno številko vplivajo na carinsko obravnavo ob uvozu in na višino carinskega dolga. Pri izvozu pomeni poznavanje porekla blaga denar. Novosti na področju blaga, ki so že uveljavljene in se v prihodnosti pričakujejo, predstavljajo za slovenska podjetja nove možnosti in priložnosti. Še posebej bi izpostavili novosti na področju porekla blaga z bivšimi YU republikami, novi sporazumi, ki se bodo začeli uporabljati v drugem polletju letos, pa so sporazumi z Indijo, Ukrajino in Korejo.

Vljudno vas vabimo na izobraževalno delavnico, kjer bodo predstavljene vse novosti s praktičnimi napotki in možnostjo odgovorov na vaša vprašanja. Delavnica  bo

v četrtek, 11. februarja 2010  od 11.00 do 16.00 ure
v predavalnici GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

Delavnico bosta vodili predavateljici z dolgoletnimi praktičnimi znanji    ga. ANTONIJA FINŽGAR, univ.dipl.oec. in ga. MARJANA GERGEK, univ.dipl.oec..

PROGRAM DELAVNICE je razdeljen v dva dela:

1. del, izvaja ga. Gergek:

1. NOVE NALOGE CARINSKE SLUŽBE - okoljske dajatve, kontrola uporabe goriv,         opravljanje kontrol na posebej dogovorjenih mestih
  2. VARNOST IN TVEGANJE - vpliv na uvozno poslovanje
  3. VSD – vstopna skupna deklaracija: nabor, osebe, roki
  4. ELEKTRONSKE NAJAVE V UVOZU – kje, kdaj in kako lahko uvozno ocarinimo blago
  5. ALTERNATIVNA DOKAZILA O ZAKLJUČKU IZVOZA
  6. AEO – pomen, prednosti,  zakaj čim prej postati AEO in ugodnosti, ki jih uživa

2. del, izvaja ga. Finžgar:

1. PRAVILNO UVRŠČANJE BLAGA – vpliv  na carinsko osnovo, DDV in poreklo blaga, hramba dokumentov v brezpapirnem carinskem poslovanju
  2. NOVOSTI  DDV in njihov vpliv na komercialni del posla
  3. POREKLO  BLAGA:
  • izvajanje diagonalne kumulacije med EU in zahodnim Balkanom NOVO!
  • Novosti v trgovini s Hrvaško in Srbijo
  • Uporaba EUR MED pri poslovanju z bivšimi YU republikami
  • Regionalna konvencija in njen vpliv na poslovanje z bivšimi YU republikami
  • Sporazumi z Indijo, Korejo in Ukrajino

4.  BREZCARINSKI UVOZ z obrazcem A
     5. VZORCI, TESTIRANJE, GARANCIJE, BREZPLAČNE POŠILJKE

ODGOVORI NA POSTAVLJENA VPRAŠANJA

DELAVNICA JE NAMENJENA
vsem, ki se kakorkoli ukvarjate s poslovanjem s tujino. Vsi udeleženci prejmejo obsežno gradivo, ki je dejansko priročnik za delo.

KOTIZACIJA
za udeleženca vključuje predavanje, študijsko gradivo, odgovore na vnaprej pisno postavljena vprašanja med potekom predavanj in postrežbo. Za člane GZS Območne zbornice Koroška znaša 159,00 € +  DDV, za nečlane  pa 238,00 € +  DDV.

Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom delavnice na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenija štev.: 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

PRIJAVE
Prijave sprejemamo do zapolnitve mest. Eventualne odjave sprejemamo do 9.2.2010 do 14.00 ure na naš e-naslov, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo. Prijavnica je priložena, e-prijave na www.gzs.si/oz_koroska.

DODATNI POPUST
vsak drugi in naslednji udeleženec iz istega podjetja ima 10% popust.

Pohitite s prijavo, število mest je omejeno!

Dodatne informacije:
Tatjana Kupnik