Arhiv: DDV - novosti, posebnosti, poudarki, Dravograd, 21. maj 2015

Vas vabimo na praktični  seminar

DDV –  novosti, posebnosti, poudarki

Na področju DDV je vedno najti kaj zanimivega, novega, posebnega, pozabljenega. Predavateljica vam bo odgovorila na vsa postavljena vprašanja, posebej pa bo predstavila spodaj navedena  področja obračuna DDV.

PROGRAM SEMINARJA:

1. dobave blaga znotraj Unije  –
na kaj vse moramo biti pozorni, da z gotovostjo izdamo račun brez obračunanega DDV, verižni in podobni posli
2. opravljanje storitev doma in znotraj Unije  – kdaj smemo uporabiti določila 25. člena ZDDV-1 in kdaj ne
3. opravljanje gradbenih storitev, storitve povezane z nepremičnino –  kraj obdavčitve, identifikacija, obračun DDV, poročanje
4. novosti pri  elektronski izdaji računov za javni sektor – bodimo pozorni, kako račune izdajamo in hranimo, izpisujemo
5. identifikacija za namene DDV, prenehanje identifikacije za DDV, ukinitev dejavnosti  –  potrebna dokumentacija za identifikacijo, poizvedba
     davčnega organa, pojasnila, poračun  ali obračun DDV
6. posebna ureditev za določene cestne prevoze potnikov – s 1.4.2015 je uvedena posebna ureditev za davčne zavezance iz tujine, ki občasno
     opravljajo mednarodne prevoze potnikov v cestnem prometu, kaj nam ureditev prinaša
7. druge aktualne novosti, pojasnila.

Kraj in čas:

Četrtek, 21. maj 2015 od 10.00 do 14.00 ure
v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

Komu je seminar namenjen:

vsem računovodskim delavcem in ostalim, ki se srečujejo s problematiko davka na dodano vrednost in njegovega obračunavanja.

Seminar bo vodila:

Marija Verbančič, dipl. oec.,
vodja računovodskega servisa za mala podjetja in podjetnike, predavateljica na šoli za računovodje in knjigovodje za pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije in predavateljica v okviru programa podjetno v svet podjetništva z dolgoletnimi praktičnimi izkušnjami s področja vodenja poslovnih knjig za podjetja, samostojne podjetnike, društva in proračunske uporabnike.

Kotizacija:
  • člani GZS Območne zbornice Koroška: 78,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 95,16 €.
  • nečlani:  130,00 € + DDV na udeleženca,  plačilo 158,60 €.

Kotizacija vključuje udeležbo na seminarju, strokovno gradivo, postrežbo in odgovore na vaša vprašanja po mailu še en mesec po izvedenem seminarju.

Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije  številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Prijave:
Prijave sprejemamo do 15.5.2015 do 15.00 ure na e-naslov oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vabimo vas, da izkoristite možnost izobraževanja v regiji in se nam pridružite!

Obrazec za prijavo