Arhiv: Seminar z delavnico: ePoreklo blaga, Dravograd, 1.12.2017

Vabimo vas, da se nam pridružite na strokovnem

seminarju z delavnico: ePoreklo blaga

Potrdilo o poreklu blaga (Certificate of Origin) je mednarodni trgovinski dokument, ki pove, v kateri državi je bilo blago pridobljeno, proizvedeno ali predelano. Je osnova za določitev carinskih dajatev, orodje za izvajanje ukrepov zunanjetrgovinske politike oz. zunanje politike. Uporablja se tudi za statistiko in označevanje blaga. Včasih je pogoj za prijavo na javna naročila.

Na seminarju bo podrobneje predstavljeno področje nepreferencialnega porekla blaga. Med drugim bomo odgovorili na vprašanja, kot so:

• kaj je potrdilo o poreklu blaga,
  • kdaj se uporablja,
  • katera dokazila so potrebna v postopku pridobitve potrdila,
  • mednarodna razsežnost potrdil,
  • izvedba postopka, itd.

Predstavljen bo tudi nov sistem elektronskega izdajanja potrdil o poreklu blaga in pridobitve drugih listin, potrebnih v postopkih mednarodnega poslovanja.

Pogledali bomo praktične primere pridobitve potrdil. Dobrodošla so tudi vaša vprašanja. Konkretne primere lahko obravnavamo tudi individualno po dogodku.

KRAJ IN DATUM:

Petek, 1. december 2017 od 09.00 do 11.00 ure

v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.

SEMINAR JE NAMENJEN:

osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke

IZVEDBA DELAVNICE:

Mag. Eva Žontar, vodja oddelka Javne listine pri GZS in članica Mednarodnega odbora za poreklo pri Mednarodni trgovinski zbornici.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
  • člani GZS OZ Koroška: 30,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 36,60 €
  • nečlani60,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 73,20 €

Kotizacijo  nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.
Prijave sprejemamo do 29.11.2017 do 12.00 ure na elektronski naslov  oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni!

Pripete datoteke