Arhiv: Poreklo blaga in začasni izvoz, Dravograd, 15.10.2018

Vabimo vas, da se nam pridružite na strokovnem seminarju

POREKLO BLAGA IN ZAČASNI IZVOZ (ATA CARNET)
NEPREFERENCIALNO POREKLO BLAGA (CERTIFICATE OF ORIGIN) IN ZAČASNI IZVOZ BLAGA Z ATA ZVEZKOM (ATA CARNET)

Potrdilo o poreklu blaga (Certificate of Origin) in ATA zvezek (ATA Carnet) sta mednarodna dokumenta, ki se uporabljata kot instrumenta za izvajanje ukrepov zunanjetrgovinske politike.

Potrdilo o poreklu blaga pove, kje, v kateri državi je bilo določeno blago pridobljeno, proizvedeno ali predelano. Uporablja se pri uvozu blaga in ni omejeno na vrsto blaga ali države.

ATA zvezek je mednarodni carinski dokument za začasni izvoz oz. uvoz blaga, ki bo v roku enega leta ponovno izvoženo v nespremenjeni obliki. Največ se uporablja za predstavitve na sejmih in pri poslovnih partnerjih, za vzorce, reklamni material, profesionalno opremo, umetniške izdelke ipd. Velja v 77 državah podpisnicah mednarodne konvencije.

Oba dokumenta izdaja Gospodarska zbornica Slovenije v Ljubljani in na 12 regijskih izpostavah.

PROGRAM SEMINARJA:

Na seminarju bosta podrobneje predstavljena oba dokumenta. Med drugim bomo odgovorili na vprašanja, kot so:

• Kaj pomeni posamezen dokument
  • Kdaj se uporablja
  • Pravna podlaga
  • Postopek pridobitve in e-postopek za poreklo

Dobrodošla so tudi vaša vprašanja, na dogodku samem ali pa jih pošljite organizatorju tri dni pred dogodkom.
Konkretne primere lahko obravnavamo tudi individualno po dogodku.

KRAJ IN DATUM:
Ponedeljek, 15. oktober 2018 od 11.00 do 13.00 ure v prostorih GZS Območne zbornice Koroška, Koroška 47 v Dravogradu.
SEMINAR JE NAMENJEN:
osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke.
IZVEDBA DELAVNICE:
Z vami bosta mag. Eva Žontar, vodja oddelka in Irena Simendič, namestnica vodje oddelka Javne listine pri GZS. Sta članici Mednarodnega odbora za poreklo in ATA zvezke pri Mednarodni trgovinski zbornici in odbora za carino pri Eurochambres.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
  • člani GZS OZ Koroška: 48,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 58,56 €
  • nečlani: 80,00 € + DDV na udeleženca, plačilo 97,60 €

Kotizacijo  nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3010 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do 11.10.2018 do 12.00 ure na elektronski naslov  oz.koroska@gzs.si, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite na seminarju.

Pripete datoteke