Arhiv: Davčni obračun in letno poročilo za leto 2021

Davni obraun in letno poroilo za leto 2021 Koroška gospodarska zbornica

Koroška gospodarska zbornica  v sodelovanju z Zbornico računovodskih servisov organizira seminar

Davčni obračun in letno poročilo za leto 2021,
v torek, 11. januarja 2022, od 10:00 do 14:30,
v prostorih Koroške gospodarske zbornice, Koroška cesta 47, Dravograd.

Urnik:

10.00 – 11.30 Letno poročilo za gospodarske družbe in samostojne podjetnike za leto 2021, obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2021
11.30 – 12.00 odmor

12.00 – 13.30 Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti 2021 – davčni obračun za s.p. in zasebnike

13.30 – 13.45 odmor

13.45 – 14.30  »Normirani« s.p., COVID-19 – vpliv na računovodske izkaze in davčni obračun

Namen seminarja:

Seminar je namenjen računovodskim servisom in računovodjem, ki pripravljajo letna poročila in davčne obračune za pravne osebe in fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Na seminarju bomo osvežili izhodišča za pripravo letnega poročila majhnih gospodarskih družb in samostojnih podjetnikov, osrednji del seminarja pa je namenjen podrobnejšemu pregledu pravil za pripravo davčnega obračuna davka od dohodkov pravnih oseb.

Izpostavili bomo tudi najpomembnejše razlike med davčnim obračunom za pravne osebe in davčnim obračunom za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost.

Posebej bomo obravnavali novosti, ki veljajo pri pripravi davčnih obračunov za leto 2021 ter tudi novosti, ki se nam obetajo v letu 2022.

Udeleženci seminarja bodo lahko aktivno sodelovali na seminarju s svojimi vprašanji, na primerih iz prakse pa bodo predstavljeni tudi problemi in dileme, ki se pogosto pojavljajo pri opredeljevanju posameznih vrst odhodkov in njihovi davčni obravnavi. Udeležence bomo opozorili tudi na mnenja FURS oziroma najnovejšo sodno prakso.

Vsebina:

1.Letno poročilo za gospodarske družbe in samostojne podjetnike za leto 2021

• Zavezanci in roki za predložitev letnih poročil
  • Vsebina letnega poročila

2.Obračun davka od dohodkov pravnih oseb 2021

• Pregled obrazca po posameznih postavkah
  • Opredelitev davčne osnove
  • Prihodki in izvzem prihodkov iz obdavčitve
  • Odhodki: priznani, delno priznani in nepriznani
  • Rezervacije, odpis terjatev in druga prevrednotenja
  • Poslovanje med povezanimi osebami (transferne cene za blago in storitve ter in obresti)
  • Davčne olajšave, pokrivanje davčne izgube, prenos davčnih olajšav
  • Odbitek tujega davka

3.Obračun akontacije dohodnine od dohodkov iz dejavnosti 2021 – davčni obračun za s.p. in zasebnike

Pregled posebnosti pri določanju davčne osnove za fizične osebe, ki opravljajo dejavnost v primerjavi z davčnim obračunom za pravne osebe

4.»Normirani« s.p.

Davčni obračun (posebnosti) in obvezne evidence

5.COVID-19 – vpliv na računovodske izkaze in davčni obračun

Strokovna izvajalka

Ksenija Prosen, je direktorica računovodske družbe Rocon d.o.o., ki ima bogate in dolgoletne izkušnje na področju računovodstva in davkov. Zadnja leta je predavala različne strokovne teme za Nacionalni forum za eRačun, Zbornico računovodskih servisov in Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije. Aktivno sodeluje tudi v Nacionalnem forumu za eRačun in Upravnem odboru ZRS.

Kotizacija:

·         člani GZS: 95,00 € + DDV (zgodnja prijava 76,00 € + DDV)

·         nečlani: 150,00 € + DDV (zgodnja prijava 120,00 € + DDV)

Do vključno 28.12.2021 se prizna 20 % popust za zgodnje prijave.

Prosimo, da kotizacijo poravnate pred pričetkom seminarja na transakcijski račun

TRR: 0292 4001 7841 495 Banka: Nova Ljubljanska banka d.d., IBAN SI56029240017841495; SWIFT LJBASI2X

TRR: 0310 0100 2177 231 Banka: SKB banka d.d., IBAN SI56031001002177231; SWIFT SKBASI2X

Pri plačilu navedite sklic 3010.

Cena zajema udeležbo na seminarju, gradivo in postrežbo z napitki med odmorom.

Prijave in odjave:

Prijave sprejemamo do vključno četrtka, 5. januarja 2022, preko e- prijave spodaj.

Pisne odjave upoštevamo do vključno 7.januarja 2022. Pri kasnejši odjavi ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Po Pravilniku o priznavanju dodatnega izobraževanja ZRS se za udeležbo na seminarju udeležencu priznata 2 točki.

ZA PRIJAVO KLIKNITE TUKAJ

Seminar bo izveden v skladu z navodili NIJZ.

Vljudno vabljeni!