Arhiv: Zaposlovanje tujcev

ZAPOSLOVANJE TUJCEV
17.11.2022 ob 10 uri v prostorih Koroške gospodarske zbornice

Spoštovani,

Vabimo vas na praktično delavnico Zaposlovanje tujcev, ki jo izvajamo v sodelovanju z Zavodom za zaposlovanje RS in koroškimi Upravnimi enotami.

Program:

9.45 - 10.00 - Zbiranje in prijava ueležencev

10.00 - 11.30 - Anka Rode,  Andreja Furar - Služba za pravne zadeve, področje zaposlovanja in dela tujcev, Zavod RS za zaposlovanje.

• pregled razmer  na trgu dela v povezavi  z zaposlovanjem in delom tujcev;

• predstavitev zakonodaje na področju zaposlovanja in dela tujcev s posebnim poudarkom na  novostih;

• druge aktualne informacije za delodajalce ter praktični nasveti iz prakse

11.30 - 11.45 - kavica in odmor

11.45 - 12. 45 - Načelnice upravnih enot Dravograd, Slovenj Gradec, Radlje ob Dravi in Ravne na Koroškem s strokovnimi sodelavci.

• Glavni poudarki zakonodaje s področja zaposlovanja tujcev in postopkov v pristojnosti UE

• kako se izogniti napakam oz. pomanjkljivostim

12.45 - 13.15 - Vprašanja in odgovori

Udeležba na delavnici je za člane Koroške gospodarske zbornice brezplačna, za nečlane je kotizacija 50 EUR + DDV.

Vsa bolj kompleksna in konkretna vprašanja nam prosim posredujte na mail najkasneje do 14.11.2022, da lahko gostje delavnice že vnaprej pripravijo odgovore.

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest do 15.11.2022 na koroska.gz@gzs.si ali preko telefonske številke 041 205 002.

Veselimo se srečanja z vami,

Katja Pokeržnik
direktorica Koroške gospodarske zbornice