Arhiv: Seminar Obračun davka od dohodkov pravnih oseb in davčne posledice poslovanja v letu 2014

SEMINAR OBRAČUN DAVKA OD ODHODKOV PRAVNIH OSEB IN DAVČNE POSLEDICE POSLOVANJA V LETU 2014

Spoštovani,

vabimo vas na TRADICIONALNI JANUARSKI SEMINAR,

ki bo

v četrtek, 8. januarja 2015, s pričetkom ob 9.00 uri,v sejni sobi Območne zbornice za Gorenjsko,

Bleiweisova 16, Kranj

Ob koncu leta vedno delamo bilance življenja v iztekajočem se letu, pa naj si bodo to osebne, družinske, poslovne… in za poslovneže vedno še računovodske in davčne bilance. Tako nam sledi tudi obračun davka od odhodkov pravnih oseb, v katerem bomo razkrili davčne posledice poslovanja v letu 2014.

Na strokovnem srečanju bomo skozi teorijo in prakso reševali Obračun za davek od dohodkov pravnih oseb:

• Opredelitev zavezancev za DDPO
  • Kdaj sestavljamo in oddajamo obračun DDPO: redni in izredni, samoprijava
  • Temeljne predpostavke za izpolnjevanje obrazca
  • Normiranci in njihova davčna osnova
  • Posebnosti pri nepridobitnih organizacijah
  • Posebnosti pri poslovanju med povezanimi osebami
  • Opredelitev prihodkov, ki jih lahko izvzamemo iz obdavčitve
  • Davčno nepriznani odhodki
  • Pokrivanje izgube in davčne olajšave
  • Je kaj novega na področju DDPO ?

Predavala bo ga. Petra MLAKAR, univ. dipl. ekon., ki je samostojna davčna svetovalka. Opravlja storitve davčnega svetovanja s področja dohodnine indavka od dohodkov pravnih oseb. Sodeluje in svetuje tudi pri projektih statusnih preoblikovanj družb. Sodeluje v davčnih postopkih zoper davčne zavezance in opravlja davčne preglede pri pravnih osebah. Predava na seminarjih z davčno in finančno tematiko. V letu 2000 je opravila strokovni izpit po predlogu smernice EU o zaščiti in strokovnem imenu davčnega svetovalca pri Davčno finančno raziskovalnem inštitutu v Mariboru. Istega leta ji je bil dodeljen certifikat o pridobitvi strokovnega naziva davčni svetovalec. Bila je tudipredsednica Društva davčnih svetovalcev Slovenije ter predsednica Zbornice davčnih svetovalcev Slovenije.

Kotizacija za člane Območne zbornice za Gorenjsko znaša 80€ ( DDV ni vključen ), za nečlane pa 140€ ( DDV ni vključen ).

Kotizacijo nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3030 + matična številka podjetja

PRIJAVNICA v prilogi.

Število udeležencev je omejeno, prijave zbiramo do torka 6. januarja 2015, na e-naslovmojca.umek@gzs.si; morebitne odjave pa do srede, 7. januarja do 10.ure. Kasnejših odjav ne bomo upoštevali in bomo kotizacijo zaračunali v celoti.

Vljudno vabljeni!

pripone/41848/PRIJAVNICA 8.1.2015.doc