Arhiv: posvet "Možni načini prenosa podjetja na naslednika"

Spoštovani,

vabimo vas na posvet

Možni načini prenosa podjetja na naslednike

ki bo potekal v četrtek,13. novembra 2014, od 9.00 do 13.00 ure,

v sejni sobi Območne zbornice za Gorenjsko,

Bleiweisova 16, Kranj

Leto 2013 je bilo turbulentno v vseh pogledih, tudi davčna zakonodaja je bila in bo še deležna kar nekaj sprememb, ki bodo nas, davčne zavezance spet »udarile po žepu«. Da pa ne bi plačevali davka več, kot je nujno potrebno, smo za vas znova pripravili strokovno srečanje na temo obdavčitve gospodarskih družb, društev, združenj,..in vseh ostalih zavezancev po določilih Zakona o davku od dohodkov pravnih oseb.

Predavateljica: Božena Macarol, univ. dipl. ekon.
Je davčna svetovalka in sodna izvedenka ekonomske stroke s področja davkov. Enajst let je uspešno vodila računovodski servis, ki se je leta 2006 pripojil k Unija d.d. Je avtorica številnih člankov in soavtorica priročnikov s področja knjigovodstva in obdavčitve zasebnikov ter DDV. V praksi davčno svetuje na področju statusnih preoblikovanj, kapitalskih obdavčitev (vključno z obdavčitvijo nepremičnin) in na področju vzpostavitve in prenove organiziranosti računovodenja v računovodskih servisih, majhnih in srednjih družbah

PROGRAM posveta:

1. Uvodni del:

• Kako usklajevati različne poglede in interese družinskih članov, da morebitna razhajanja ne bi uničevala prihodnosti podjetja?
  • Kako urediti odločanje, kjer je več članov?
  • Kako se spopasti z umikom starejše generacije, kako umik izpeljati najbolje za podjetje in družino, kako vključevati družinske člane v podjetje in kako se ločiti od njih?
  • Kako naj člani družine sooblikujejo poslovanje podjetja?
  • Za kakšno obliko prenosa se naj odločijo?
  • Sodila za odločanje o primerni statusno-pravni obliki.

2. Prenos podjetja na podjetnika prevzemnika:

• Skrbna priprava računovodskih izkazov prenosnika
  • Možni načini prenosov in kako izbrati primernega,
  • Ali je potrebno univerzalno pravno nasledstvo po 72. A členu ZGD-1 – potrebne listine in postopki,
  • Ali je potreben davčno nevtralen prenos in kako ga zagotoviti,
  • Potrebni postopki pri prenosu podjetja na podjetnika prevzemnika,
  • Na kaj je potrebno posebej paziti pri prenosu – skrite pasti.

3. Prenos/preoblikovanje samostojnega podjetnika v družbo z omejeno odgovornostjo,

• Formalno in materialno preoblikovanje – kaj je bolje v posameznih situacijah,
  • Na kaj je potrebno posebej paziti pri preoblikovanju,
  • Zagotovitev davčno nevtralnega prenosa pri preoblikovanju,
  • Pregled potrebnih postopkov preoblikovanja.

4. Primeri dobrih (in slabih) praks ter vprašanja in odgovori

Posvet je namenjen vsem, ki se ukvarjajo z računovodskimi storitvami, sestavljanjem računovodskih izkazov, obračunavanjem davka od dohodkov pravnih oseb in napovedovanjem dohodkov iz dejavnosti, davčnim svetovanjem, ustanoviteljem in družbenikom gospodarskih družb, finančnikom, direktorjem in drugim, ki želijo pridobiti informacije o možnostih in načinu prenosa podjetja na naslednike.

Kotizacija: za člane Območne zbornice za Gorenjsko znaša 95 €(DDV vključen), za vse ostale pa 140€ (DDV vključen).

Kotizacijo nakažite ob prijavi na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3030 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do zapolnitve razpoložljivih kapacitet na e- naslov mojca.umek@gzs.si; morebitne odjave pa do 10. novembra 2014; pri kasnejših odjavah plačane kotizacije ne vračamo oz. jo zaračunamo.

pripone/41344/PRIJAVNICA 13.11.2014.doc

Pripeti dokumenti