Arhiv: Delavnica POKOJNINSKA REFORMA - INFORMACIJE IZ PRVE ROKE

Gospodarska zbornica Slovenije
v sodelovanju z Zavodom za pokojninsko in invalidsko zavarovanje

vabi na delavnico

Kako izkoristiti novosti nove pokojninske zakonodaje
za večjo konkurenčnost
,

ki bo v torek, 8. oktobra 2013, ob 13. uri,
na Gospodarski zbornici Slovenije, dvorana B, I. nadstropje

Z novo pokojninsko zakonodajo je prišlo do številnih sprememb za delodajalce. Določene spremembe so stopile v veljavo že s 1. januarjem 2013, nekatere so se pričele uporabljati v drugi polovici leta oziroma bodo veljavne šele z začetkom leta 2014.

Novosti prinašajo številne prednosti, kot sta oprostitev in možnost vračila plačanih prispevkov, zato je dobro, da se delodajalci z njimi pravočasno seznanite in hkrati iz prve roke dobite informacije o načinu, postopkih in pogojih pridobitve teh ugodnosti. Hkrati boste spoznali prenovljen način dela invalidskih komisij ter predvidene novosti kot je širitev osnov za plačilo prispevkov, ki pričnejo veljati s 1.1.2014.

PROGRAM:

13.00 - 13.15 Uvodni pozdrav in predstavitev aktualnih trendov na področju PIZ

• Igor Knez, namestnik direktorja Pravne službe za zakonodajo s področja gospodarstva
  • Marijan Papež, generalni direktor ZPIZ

13.15 - 13.35 Pravilnik o organizaciji in načinu delovanja izvedenskih organov ZPIZ

• mag. Dean Premik, direktor Sektorja za izvedenstvo

13.35 - 14.15 Novosti na področju plačila prispevkov in pokojninskih osnov

• Mojca Uhan, vodja Službe za matično evidenco in prispevke
  • Irena Štrumbelj-Trontelj, strokovna sodelavka
  • mag. Tina Lopatič-Štuhec, svetovalka področja

14.15 - 15.00 Razprava in odgovori na vprašanja udeležencev delavnice

Vaša konkretna vprašanja za predstavnike ZPIZ lahko posredujete že ob prijavi.

Delavnica je brezplačna.

Več informacij: Urška Najdič, pravnasluzba@gzs.si, 01 5898 184

Projetk »BiFlex – Fleksibilnost v bipartitnem socialnem dialogu« delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada. Operacija se izvaja v okviru razvojne prioritete »Spodbujanje podjetništva in prilagodljivosti prednostne usmeritve« ter prednostne usmeritve »Pospeševanje razvoja novih zaposlitvenih možnosti« Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007 – 2013.