Arhiv: Kako do poplačila terjatev doma in v tujini, 01.02.2011

- doma in v tujini -

Torek, 1. februar 2011, od 10:00 do 11:30 ure,
sejna soba GZS Območne zbornice za Gorenjsko, Bleiweisova 16, Kranj

Sredi poletja 2010 je začel veljati spremenjeni Zakon o izvršbi in zavarovanju, ki naj bi predvsem poslovnim subjektom omogočil hitrejše poplačilo.

PROGRAM DELAVNICE

1. Kdaj je primeren čas, da pošljemo dolžniku pisni opomin? Kaj mora vsebovati?
2. Kdaj začnejo teči zamudne obresti? Jih znate izračunati?
3. Kakšen postopek moramo začeti pri sodišču, da pridemo do poplačila svojega dolga?
4. Poznate elektronsko izvršbo?
5. Kaj storimo v primeru, da je predlagano sredstvo izvršbe, neučinkovito in ne dosežemo poplačila?
6. Kaj storiti, ko je dolžnik v tujini? Je treba začeti sodne postopke v tujini ali v Sloveniji?

7. Vaša vprašanja in razprava

IZVAJALKA DELAVNICE
Odgovore na ta in še na mnoga druga vaša vprašanja vam bo odgovorila Polona Fink, univ. dipl. pravnica, zaposlena na Gospodarski zbornici Slovenije v Ljubljani, v Pravni službi kot samostojna pravna svetovalka. Pri svojem delu se pretežno ukvarja z gospodarskim pravom.

TRAJANJE DELAVNICE
Delavnica bo trajala 60 minut, po njej pa bo na voljo čas za vaša vprašanja.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE
Za člane GZS-Območne zbornice za Gorenjsko znaša kotizacija 40,00 € z vključenim DDV na udeleženca, za nečlane 100,00 € z vključenim DDV.

Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije, številka 02924-0017841495, sklic 3030 + matična številka podjetja. Iz organizacijskih razlogov vas prosimo, da se prijavite čim prej. Eventualne odjave sprejemamo do 28.01.2011 do 12.00 ure na naš e- naslov: spela.lapuh@gzs.si pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Pripeti dokumenti