Arhiv: Poreklo blaga v Evropski uniji, 17.02.2010

ki bo
v sredo, 17. februarja 2010, od 10.00 do 12.00 ure,
v sejni sobi GZS Območne zbornice za Gorenjsko, Bleiweisova 16, v Kranju

Poreklo blaga in pravila o poreklu blaga so učinkovito orodje za izvajanje ukrepov trgovinske politike Evropske unije. Pravila o poreklu morajo poznati tudi gospodarstveniki, da bodo znali izkoristiti ugodnosti in priložnosti, ki jim jih zakonodaja EU nudi. Poreklo blaga je gospodarska nacionalnost blaga. Je eden od treh osnovnih elementov, ki poleg carinske vrednosti in uvrstitve blaga v pravilno tarifno številko vplivajo na carinsko obravnavo ob uvozu in na višino carinskega dolga. Pri izvozu pomeni poznavanje porekla blaga denar. Novosti na področju blaga, ki so že uveljavljene in se v prihodnosti pričakujejo, predstavljajo za slovenska podjetja nove možnosti in priložnosti.

Osnovni namen in cilj seminarja: je seznaniti gospodarstvenike z zakonodajo Skupnosti in poznavanjem splošnih pravil o poreklu blaga v prostotrgovinskih sporazumih oziroma avtonomnih preferencialnih ureditvah EU, s pojmom porekla blaga skupnosti in pojmom statusa pooblaščenega izvoznika ter predstaviti novosti na področju porekla blaga.

Vsebina seminarja:

• poreklo blaga v EU (zakonodaja, preferencialno poreklo blaga, notranji trg);
  • poenostavljeni postopek potrjevanja blaga (status pooblaščenega izvoznika, prednosti in možnosti, ki jih ta status omogoča, seznanitev z delovnim gradivom za opravljanje preverjanja znanja za pridobitev statusa);
  • novosti na področju porekla blaga;
  • praktični primeri ugotavljanja porekla blaga.

Seminar bo izvajala: Vida Černe, pomočnica direktorja Carinskega urada Jesenice

Kotizacija:

• člani GZS OZG: BREZPLAČNO
  • nečlani: 60,00 € (DDV vključen v ceno)

Kotizacijo predhodno nakažite na poslovni račun GZS pri NLB d.d. št. 02924 – 0017841495, sklic 3030 + matična št. podjetja.

* Del stroškov za izvedbo seminarja krije GZS Območna zbornica za Gorenjsko (OZG).

Pripeti dokumenti