Arhiv: KAKO PRAVILNO IZVAJATI PRAVILA O POREKLU BLAGA V PRAKSI?

Popust za člane GZS OZG

Delavnica

KAKO PRAVILNO IZVAJATI PRAVILA O POREKLU BLAGA V PRAKSI?

Četrtek, 17. maj 2012, od 8.00 do 12.00 ure, sejna soba GZS Območne zbornice za Gorenjsko, Bleiweisova 16, Kranj

Za izvoznike smo tokrat pripravili prav posebno delavnico na temo POREKLA BLAGA, ki bo povezala predpise in njihovo uporabo v praksi.

Če se boste delavnice udeležili, boste pridobili informacije o tem, kako ugotoviti, kdaj so izpolnjeni pogoji in na osnovi katerih pravil vaši izdelki pridobijo ali ohranijo preferencialno poreklo blaga.

Predelali bomo nekatere primere kumulacij, kar vam bo v pomoč pri izdaji pravilne izjave o poreklu glede na uporabljeno poreklo blaga določene države pogodbenice oz. sopogodbenice.

PROGRAM DELAVNICE:

1. Predstavitev temeljnih značilnosti pravil o poreklu blaga v veljavi v EU, vključno aktualna preglednica EU zakonodaje

2. .KRITERIJI ZA PRIDOBITEV POREKLA

• v celoti pridobljeni izdelki
  • zadosti obdelani ali predelani izdelki
  • bilateralna kumulacija
  • SAP kumulacija v povezavi z državami Zahodnega Balkana
  • pan-evropska in pan-evro-mediteranska kumulacija

3. RAZLIČNI PRAKTIČNI PRIMERI DOLOČANJA POREKLA BLAGA

• izvajanje kumulacije v trgovini z državami Zahodnega Balkana
  • konkretni primeri določanja porekla blaga (električni vrtalnik,...)

4. DOKAZILA O POREKLU BLAGA

• EUR.1, EUR-MED
  • izjava izvoznika na računu, izjava pooblaščenega izvoznika
  • Obrazec A
  • Izjava dobavitelja
  • pogoji za pridobitev dovoljenja za poenostavljeno potrjevanje porekla blaga

5. ODGOVORI na vprašanja; vprašanja pošljite do 14.5.2012 na e-naslov CU Jesenice: je.carina@gov.si

SEMINAR BOSTA VODILA:

Vida Černe, pomočnica direktorja Carinskega urada Jesenice

Aleksander Ličof. vodja Oddelka za nadzor Carinskega urada Jesenice

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
Za člane GZS Območne zbornice za Gorenjsko znaša kotizacija 36,00 EUR (DDV vključen) na udeleženca. Za nečlane 84,00 EUR (DDV vključen).

Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije številka 02924-0017841495, sklic 3030 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do zapolnitve mest. Eventualne odjave sprejemamo do 15. maja 2012, do 12.00 ure, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni!

Pripeti dokumenti