Arhiv: Seminar: Bonitete, darila in donacije v luči "davčne zakonodaje"

Odločitev o tem ali zaposlenemu dovoliti uporabo službenega vozila tudi v zasebne namene, ga za dobro delo nagraditi z vikend paketom, ali pa mu preprosto zvišati plačo… je v veliki meri odvisna od obdavčitve posamezne vrste dohodka ter davčnega priznavanja takšnega stroška – odhodka. Če se vam ob navedeni tematiki porajajo razna vprašanja, dileme ali pa si le želite osvežiti znanje, vas vabimo na aktualni seminar:

Bonitete, darila in donacije v luči »davčne zakonodaje«

ki bo v četrtek 8. oktobra 2015, od 13.00 do 15.00 ure,
v predavalnici GZS Območne zbornice za Gorenjsko, Bleiweisova 16, Kranj.

VSEBINA:

• Boniteta je ugodnost v naravi in ne denarju!
  • Vrednotenje bonitet

• Plačilo zdravstvenih pregledov (managerski pregled, cepljenja…)

• Nakup obleke in obutve

• Nastanitev, plačilo najemnine za stanovanje, koriščenje počitniških hišic, apartmajev v lasti delodajalca…

• Uporaba službenega avtomobila za privatne namene
  • Kakšne evidence je priporočljivo voditi v primeru, da imamo službeni avto

• Ali moramo samostojnemu podjetniku, ki uporablja službeno vozilo v zasebne namene obračunati boniteto?

• Različne obdavčitve daril glede na prejemnika
  • Zaposleni, otrok zaposlenega, zunanji sodelavec, poslovni partner, lastnik

• Darila in DDV

• Obdarovanje poslovnih partnerjev

• Donacije
  • Ali je vsaka donacija davčno priznana

• Na kaj moramo biti pozorni pri doniranju (komu, kako in koliko)

SEMINAR JE NAMENJEN:
    vodjem računovodstva, vodjem računovodskih servisov, knjigovodjem, direktorjem in lastnikom družb, svetovalcem in vsem, ki jih to področje zanima.

SEMINAR BO VODILA:
    Jana Galič
    , dipl. ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj (NPK knjigovodja, NPK računovodja, …) s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino, redno odgovarja na vprašanja naročnikov za založbo Verlag Dashöfer, kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:
    Za člane GZS Območne zbornice za Gorenjsko je kotizacija  60 € + DDV na udeleženca, za nečlane 120 € + DDV in vključuje udeležbo, gradivo in pogostitev. Kotizacijo nakažite pred pričetkom seminarja na poslovni račun GZS številka 02924-0017841495, sklic 3030 + matična številka podjetja.

Prijave sprejemamo do ponedeljka 5.10.2015  do 13.00 ure na                        e-naslov    mojca.umek@gzs.si,   F.: 04/20-18-309, do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni.