Arhiv: Brezplačna delavnica DAVČNE BLAGAJNE SO "NUJNO ZLO, E-POSLOVANJE PA IZBIRA USPEŠNIH PODJETNIKOV

Vabimo vas na brezplačno delavnico

DAVČNE BLAGAJNE SO "NUJNO ZLO"

E-POSLOVANJE PA IZBIRA USPEŠNIH PODJETNIKOV

Termin: sreda, 16. 3. 2016, 09:00 – 11:00 in 18:00 – 20:00
Lokacija: GZS - OZ za Gorenjsko (sejna soba) , Bleiweisova 16, 4000 Kranj
Področje: Davčne blagajne, E-poslovanje
Organizator: Genis v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije
Kotizacija: BREZPLAČNA delavnica

Obvezna prijava na: spela.lapuh@gzs.sI

Število mest je omejeno.
Predavateljici: Ana Štefančič, prodaja in marketing, Genis, d.o.o.
Darja Arh, e-Poslovanje, Genis, d.o.o.

Predstavili vam bomo pomembne točke zakona o uporabi davčnih blagajn, ki je začel veljati z 2. januarjem 2016. Na delavnici boste izvedeli kaj morate vedeti o davčnih blagajnah, kateri podatki na računu so obvezni in kateri ne, zakaj jih je treba navajati, kaj je treba vedeti in kakšni so koraki, da lahko izdamo račun, ki služi svoji funkciji v sistemu DDV, kaj se zgodi, če so posamezne sestavine napačne oz. nepopolne, poleg tega pa tudi, kaj se je zgodilo z uvedbo vezanih knjig računov in kakšne bodo spremembe z uvedbo davčnih blagajn. Predstavili vam bomo tudi prednosti elektronskega poslovanja (»business to business«) in kakšno korist prinaša podjetju, kot je vaše.

! AKCIJA ZA UDELEŽENCE !

Ob koncu delavnice boste imeli možnost izpolniti kratko anketo na temo zadovoljstva z delavnico. V zamenjavo za rešeno anketo, vam priskrbimo uporabniško ime in geslo za 3-mesečni brezplačni polni dostop do spletne storitve i-Računi, ki je namenjena izdajanju, pošiljanju ter vodenju računov.

Na delavnici boste dobili odgovore na naslednja vprašanja:

-          Kaj so davčne blagajne in kako delujejo? Kaj moram vedeti o davčnem potrjevanju računov?

-          Kdo mora uporabljati davčne blagajne in kakšno je predvideno prehodno obdobje?

-          Kaj potrebujemo za uvedbo davčne blagajne?

-          Kateri koraki so potrebni do izdaje davčno potrjenega računa?

-          Kakšna so splošna pravila za izdajo računov pri gotovinskem poslovanju?

-          Kateri so obvezni elementi na računu, ko je ta izdan preko davčne blagajne?

-          Katera dejstva v povezavi z davčnim potrjevanjem je pametno poznati za uspešnejše poslovanje?

-          Odgovori na pogosta vprašanja iz prakse.

-          Kakšne so prednosti e-poslovanja (»business to business«)? Kakšno korist prinaša podjetju, kot je vaše?

PROGRAM DOPOLDANSKE/ POPOLDANSKE DELAVNICE:

Aktivnost

9.00 – 9.05/ 18.00 – 18.05

Registracija udeležencev

9.05 - 10.30/ 18.05 – 19.30

Delavnica, formalni del predstavitve

10.30 à/ 19.30 à

Diskusija; odgovori na vaša vprašanja, iskanje rešitev

Delavnica bo potekala v dveh terminih z namenom, da izberete tistega, ki vam časovno najbolj ustreza. Ob prijavi na spela.lapuh@gzs.si dopišite katerega termina delavnice se nameravate udeležiti.

Kje bo potekala delavnica:

GZS - OZ za Gorenjsko, nasproti Porodnišnice in Zavoda za zdravstveno varstvo Kranj, oz. nasproti avtobusnih postajališč na Bleiweisovi cesti.

Kje parkirati: V parkirni hiši IC dom, za stavbo GZS Območne zbornice za Gorenjsko.

V upanju, da se udeležite delavnice, na kateri vam bomo predstavili davčne blagajne, prednosti elektronskega poslovanja in predlagali aktualne rešitve za vaše poslovno delovanje, vas lepo pozdravljamo.

Ekipa Genis in OZG

Pripete datoteke