Arhiv: Vzpostavljen je Register računovodske poklicne skupine

Enoten pregled preverjeno usposobljenih posameznikov v Sloveniji

Register je bil vzpostavljen na pobudo Odbora za poenotenje računovodske poklicne skupine, da se uveljavijo pregledna merila in pogoji za opravljanje računovodskega poklica v Sloveniji. Na ta način želi odbor vzpostaviti na nacionalni ravni usklajena merila usposobljenosti in okrepiti poklicno etiko, s tem pa povečati zadovoljstvo uporabnikov računovodskih storitev in informacij ter izboljšati pogoje za delo znotraj računovodske skupine.

Podatki Registra računovodske poklicne skupine so javno in brezplačno dostopni. Register je vzpostavila in vodi Zveza RFR. Način vpisa in izbrisa posameznika določa Pravilnik o vzpostavitvi in vodenju registra posameznikov z veljavnimi strokovnimi nazivi v računovodski poklicni skupini.

Register računovodske poklicne skupine, je javno in brezplačno dostopen na spletu