Arhiv: Z ATA zvezkom v Turčijo

Z ATA ZVEZKOM V TURČIJO

Pri začasnem uvozu blaga z ATA zvezkom v Turčijo potrebujete poleg ostalih dokumentov še USB ključ s seznamom blaga v priloženi tabeli.

Turška carina bo vsebino prenesla v nacionalni carinski sistem. V nasprotnem primeru zahtevajo plačilo kazni in postopek traja več ur.

Ker dodatna zahteva ni v skladu smernicami ICC in konvencijo o začasnem uvozu blaga, si ICC prizadeva za odpravo tega pogoja, vendar trenutno priporočamo upoštevanje teh navodil.

Turška carina že dlje časa zahteva tudi pooblastilo za osebo, ki ureja postopek z ATA zvezkom. Turška carina ne zahteva pooblastila za pooblaščenca, če ima ta pri sebi dokazilo, da je zaposlen pri podjetju, ki je naveden kot imetnik ATA zvezka. Iz turške zbornice vseeno predlagajo, naj ima pooblaščenec v vsakem primeru s seboj pooblastilo, potrjeno s strani Veleposlaništva Republike Turčije (Livarska 4, SI-1000 Ljubljana, T: 01 236 41 50, E: embassy.ljubljana(at)mfa.gov.tr, http://ljubljana.emb.mfa.gov.tr/).

GZS, Javne listine

November 2018