Arhiv: SEMINAR: Varni v poslu in na spletu - Postojna, 27.05.2014

Popust za člane GZS   Popust za imetnike certifikata Excellent SME

Območna zbornica Postojna organizira aktualni strokovni seminar:

VARNI V POSLU IN NA SPLETU

v torek, 27. maja 2014 ob 13h,
sejna dvorana GZS OZ Postojna, Cankarjeva 6, Postojna

Pri poslu se dnevno srečujete s finančnimi vprašanji in težavami. Za vsakega poslovneža je zelo pomembno, da zna prebrati in razumeti finančno poročilo obstoječega ali potencialnega poslovnega partnerja, pravilno reagirati in se odločiti. Kako oceniti njegovo poslovno boniteto in ali se splača z njim poslovati, kako ga spremljati in kako zaznati težave, ki jih ima pri svojem poslovanju. Hkrati pa tudi kako se zavarovati, da dogovorjeno plačilo tudi dobimo!

Nevarnost pa preži tudi na internetu – kako se pred njo zaščititi, na kaj moramo biti pozorni ne le pri svoji predstavitvi, temveč tudi v odnosih z uporabniki naših spletnih strani? In tudi kako uporabiti internet za povečanje svoje kredibilnosti!

VSEBINA SEMINARJA:

KAKO BEREMO BONITETNO POROČILO

• Vsebina bonitetnega poročila
  • Finančni podatki: Zakaj je potrebno preveriti še kaj drugega poleg rasti prometa in poslovnega izida
  • Bilanca stanja: kaj pomenijo glavne postavke v bilanci stanja
  • Izkaz poslovnega izida: kaj pomenijo glavne postavke v izkazu poslovnega izida
  • Koeficienti: kaj pomenijo posamezni koeficienti in kako jih tolmačit

KAKO DO SVOJEGA DENARJA

• Kaj je to celovito upravljanje terjatev
  • Kako s pravimi pristopi preprečiti nastanek slabih terjatev
  • Nujni postopki za obvladovanje terjatev
  • Zunanja predsodna izterjava/izvršba

PASTI SPLETA

• Princip delovanja spleta in zgodovinsko pogojene pomanjkljivosti ter posledične nevarnosti
  • Težave z identiteto in s tem povezane varnosti ter posledično kredibilnosti
  • Najpogostejše napake, na katere podjetja na spletnih straneh »pozabijo«
  • Varovanje pravic potrošnika na spletu
  • »to-do« lista za spletne strani podjetja

PREDAVATELJA:
mag. Damir LOVENJAK, direktor COFACE SLOVENIJA podjetje za izdelavo bonitet in upravljanje s terjatvami d.o.o.
Aleš Lipičnik, ustanovitelj podjetja Connet, informacijska varnost, d.o.o. in lastnik blagovne znamke SafeSigned®

Trajanje seminarja: 2 uri 15 min

KOMU JE SEMINAR NAMENJEN:
Direktorjem, vodilnim delavcem srednjih in malih podjetij ter samostojnim podjetnikom in vsem ostalim, ki se želijo z omenjeno tematiko bolje in natančneje seznaniti.

KOTIZACIJA:
Kotizacija znaša 66 € + DDV na udeleženca in vključuje udeležbo, gradivo in lastno kratko bonitetno poročilo podjetja udeleženca.  Člani Gospodarske zbornice Slovenije imajo na to ceno 10%-ni popust, prav tako imajo 10%-ni popust imetniki spletnega certifikata Excellent SME. Popusta se seštevata!

Dodatne ugodnosti za udeležence:

• 50% vplačane kotizacije bomo upoštevali kot popust pri naročilu na certifikat Excellent SME na dan seminarja!
  • Izžrebani udeleženec bo prejel letno naročnino na Coface Express v vrednosti 270 €.

Kotizacijo je potrebno nakazati pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije, številka 02924-0017841495, sklic 3100 + matična številka vašega podjetja.

Prijavite se lahko preko on-line prijavnice najkasneje do petka 23. maja 2014 do 12.00 ure ali na e- naslov tina.janus@gzs.si. Eventualne odjave sprejemamo prav tako do 23.05. 2014 do 12.00 ure na naš e-naslov, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Dodatne informacije:
GZS, Območna zbornica Postojna