Arhiv: Delavnica Vi sprašujete, mi odgovarjamo: Kako do poplačila terjatev - v Sloveniji in v tujini, 06.12.2010

Organiziramo seminar
»Vi sprašujete, mi odgovarjamo«

KAKO DO POPLAČILA TERJATEV - v Sloveniji in v tujini"
ki bo v

ponedeljek, 6. decembra 2010 od 10.00 do 11.30 ure
v sejni sobi GZS, Območna zbornica Postojna, Cankarjeva 6

VSEBINA

Sredi poletja je začel veljati spremenjeni Zakon o izvršbi in zavarovanju, ki naj bi predvsem poslovnim subjektom omogočil hitrejše poplačilo.

1.Kdaj je primeren čas, da pošljemo dolžniku pisni opomin? Kaj mora vsebovati?
2.Kdaj začnejo teči zamudne obresti? Jih znate izračunati?
3.Kakšen postopek moramo začeti pri sodišču, da pridemo do poplačila svojega dolga?
4.Poznate elektronsko izvršbo?
5.Kaj storimo v primeru, da je predlagano sredstvo izvršbe, neučinkovito in ne dosežemo poplačila?
6.Kaj storiti, ko je dolžnik v tujini? Je treba začeti sodne postopke v tujini ali v Sloveniji?

IZVAJALKI:

Odgovore na ta in še na mnoga druga vaša vprašanja vam bosta odgovorili Vesna Uršič in Polona Fink. Obe sta univ. dipl. pravnici, zaposleni na Gospodarski zbornici Slovenije v Ljubljani, v Pravni službi kot samostojni pravni svetovalki. Pri svojem delu se pretežno ukvarjata z gospodarskim pravom.

KOTIZACIJA:

• Za člane GZS Območne zbornice Postojna znaša kotizacija 40,00 EUR(z vključenim DDV) na udeleženca. Vsakemu naslednjemu udeležencu tega seminarja iz istega podjetja (članice GZS) priznavamo pri plačilu kotizacije 20 % popust.
  • za ostale pa 100,00 EUR (z vključenim DDV),

Kotizacija vključuje udeležbo in gradivo .

Kotizacijo je potrebno nakazati tri dni pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije, številka 02924-0017841495, sklic 3100 + matična številka vašega podjetja.

PRIJAVA:

Prijavite se lahko preko on-line prijavnice najkasneje do srede, 01. decembra 2010 ali na e- naslov marija.horvat@gzs.si. Eventualne odjave sprejemamo do torka, 02.12.2010 do 12.00 ure na naš e-naslov, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacijo zaračunamo v celoti oziroma je ne vračamo.

Dodatne informacije:

GZS: Območna zbornica Postojna