Arhiv: Seminar: Nepremičnine z vidika DDV

brezplačno za člane GZS

Vabimo vas na aktualni seminar:

NEPREMIČNINE Z VIDIKA DDV
v četrtek, 09.11.2017 od 10:00 do 13:30,
v sejni dvorani GZS OZ Postojna, Cankarjeva 6 , Postojna.

Iz vsebine seminarja:

Se ob prodaji nepremičnine obračuna DDV ali DPN, je najem nepremičnine oproščen ali obdavčen z DDV, moram pridobiti tujo ID številko za opravljena dela na nepremičnini v tujini ... na ta in še mnoga druga vprašanja bomo odgovorili na seminarju Nepremičnine z vidika DDV, saj je poslovanje in gospodarjenje z nepremičninami tesno povezano z obdavčitvijo.

Program seminarja:
1. Opredelitev nepremičnine (ZGO-1, Izvedbena uredba)
2. Računovodsko evidentiranje nepremičnin (opredmetena osnovna sredstva, naložbene nepremičnine, zaloge)
3. Obdavčitev prodaje (DDV ali DPN)
4.  Obdavčitev najema in uporabe nepremičnine
5.  Opravljanje storitev na nepremičnini (76.a člen, splošna ali nižja stopnja DDV, storitve na nepremičninah v tujini)
6. Odbitek DDV in popravki odbitka zaradi spremembe namembnosti
7. Diskusija

Cilj seminarja:
Na praktičnih primerih ponazoriti DDV vidik pri prodaji, najemu in storitvah na nepremičninah ter udeležence seznaniti z najnovejšimi davčnimi pojasnili.
Komu je seminar namenjen:

Direktorjem podjetij, samostojnim podjetnikom, vodjem računovodskih služb, vodjem računovodskih servisov in vsem računovodskim delavcem.

Predavateljica:
Jasmina Malnar Molek, svetovalka v Svetovalnem centru Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije, je predavateljica z več kot 24 letnimi delovnimi izkušnjami na področju računovodstva in davkov ter avtorica strokovnih člankov.

Kotizacija:
  • člani Gospodarske Zbornice Slovenije in Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije: brezplačno
  • nečlani:  40,00 € (DDV vključen v ceno) na udeleženca.

Kotizacija vključuje udeležbo, strokovno gradivo in odgovore na vaša vprašanja. Plačila sprejemamo pred pričetkom dogodka na poslovni račun pri NLB d.d.: 02924-0017841495 sklic 3100 - vaša matična številka.

Prijave in dodatne informacije:
Prijave sprejemamo do izvedbe seminarja,  morebitne odjave pa do 07.11.2017 preko online prijavnice spodaj oz. na mail oz.postojna@gzs.si , sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

DODATNE INFORMACIJE:
GZS Območna zbornica Postojna