Arhiv: Vabilo brezplačna delavnica: Potrdilo o poreklu blaga, ATA zvezek in licence za opravljanje prevozne dejavnosti- 23.9.2021 ob 10h Zoom

Vabilo delavnica Potrdilo o poreklu blaga, ATA zvezek in licence v cestnem prometu- 23.9.2021 Regionalna zbornica Postojna

Vabimo vas na online delavnico:

Potrdilo o poreklu blaga, ATA zvezek in
licence za opravljanje prevozne dejavnosti

Teme

• Začasni izvoz blaga v tretje države z ATA zvezkom
  • Potrdilo o poreklu blaga
  • Licence za opravljanje prevozne dejavnosti

Odgovorili bomo na naslednja (in še na mnoga druga) vprašanja:

• Kaj je Potrdilo o poreklu blaga (ang. Certificate of Origin)?
  • Kdaj se uporablja in kako se pridobi Potrdilo o poreklu blaga?
  • Kako pravilno izpolnimo Potrdilo o poreklu blaga v primeru, če izvoznik ni slovensko podjetje?
  • Kaj omogoča ATA zvezek (angl. ATA Carnet) in kako se ga pridobi?
  • Kakšni so pogoji za opravljanje cestnih prevozov blaga ali potnikov?
  • Kakšne novosti nas čakajo z naslednjim letom v zvezi s pridobitvijo licence za opravljanje prevozne dejavnosti?

Predavateljici: mag. Eva Žontar, direktorica oddelka Javne listine na GZS in Irena Simendič, namestnica direktorice oddelka Javne listine na GZS.

Delavnica bo trajala cca. 1,5h. Udeležba na dogodku je brezplačna na podlagi obvezne prijave spodaj.

Prijava na dogodek

Email: oz.postojna@gzs.si

Telefon: 05 7200 110

Dogodek bo financiran s strani SPOT Svetovanje Primorsko-notranjske regije Operacija je sofinancirana s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter SPIRIT Slovenija, javna agencija.
SPOT Svetovanje Primorsko-notranjska regija izvajajo partnerji NEC, Cerknica, OOZ Ilirska Bistrica in OOZ Cerknica. Sedež SPOT Svetovanje PNR je v Ilirski Bistrici, Bazoviška cesta 13.

Gospodarska zbornica Slovenije

Regionalna zbornica Postojna