Arhiv: Posvet: Zakon o varstvu okolja (ZVO-2)- 14.12.2021 ob 10h Zoom

Vabilo Zakon o varstvu okolja ZVO-2- 14.12.2021 ob 10h Zoom Regionalna zbornica Postojna

Vabimo vas na online dogodek:

Predlog Zakona o varstvu okolja (ZVO-2) –

razgovor o glavnih spremembah in pričakovanih vplivih na gospodarstvo, glede na obstoječi zakon

Odgovorili bomo na naslednja (in še na mnoga druga) vprašanja:

• Kaj prinaša predlog Zakona o varstvu okolja (ZVO-2), ki ga je vlada potrdila 4. novembra in kakšni so pričakovani vplivi na gospodarstvo?
  • Kakšne spremembe predvideva predlog na področju proizvajalčeve razširjene odgovornosti za embalažo in druge izdelke, kjer je predpisana tovrstna odgovornost?
  • Kako bodo po novem potekali postopki pridobivanja okoljevarstvenih dovoljenj ter kako in kdaj se bodo v te postopke vključevale zainteresirane javnosti?
  • Kateri izvajalci določenih dejavnosti bodo morali zavarovati svojo odgovornost za nastanek okoljske škode?
  • Kdo so skrbniki varstva okolja?

Razgovor o glavnih spremembah in pričakovanih vplivih na gospodarstvo,   glede na obstoječi zakon, bo vodila ga. Antonija Božič Cerar, svetovalka   generalnega direktorja GZS.

Dogodek bo trajal cca. 1,5h. Udeležba na dogodku je brezplačna na podlagi obvezne prijave spodaj.

Prijava na dogodek

Email: oz.postojna@gzs.si