Arhiv: Na Območni zbornici Zasavje je v aprilu 2013 potekal posvet z Zavodom za zaposlovanje

Na Območni zbornici Zasavje je 23. aprila 2013 potekal posvet z Zavodom RS za zaposlovanje.  Ga. Lijana Vidic Ristič, direktorica Območne službe Trbovlje je prisotne seznanila s stanjem na trgu dela, ki je za celotno področje Zasavja zelo zaskrbljujoče.

• Januarja je bilo v Zasavju 15.674 delovno aktivnih prebivalcev, kar predstavlja 2 % delež v državi, v primerjavi z januarjem 2012 se je zmanjšalo za 4,2 %
  • Stopnja brezposelnosti je bila v januarju 15,2 % (Slo 13,6 %)
  • Število registrirano brezposelnih oseb, je bilo konec marca 4.213 oseb, kar predstavlja 3,4 % delež v državi (10,1 % več kot v marcu 2012).

Osrednji točki posveta sta bili predstavitvi:

Delodajalcem je bila predstavljena tudi strategija dela z delodajalci.

V zaključnem delu posveta pa je ga. Polona Trebušak, organizatorka izobraževanja odraslih na Zasavski ljudski univerzi, predstavila nov projekt - Zakaj je dobro, da ugotovimo in ovrednotimo neformalna znanja zaposlenih - izziv za delodajalce.

Pripeti dokumenti