Arhiv: Seminar: Kaj prinaša novi ZDR?

Ugodnost za člane GZS

Popust za člane GZS

GZS Območna zbornica Zasavje v sodelovanju s Pravno službo pri GZS vabi na seminar

REFORMA TRGA DELA - PRILOŽNOST ZA DELODAJALCE-

- KAJ PRINAŠA NOVI ZDR? -

četrtek, 4. april 2013 ob 12.00 uri
 na Območni zbornici Zasavje,
Podvine 36, Zagorje ob Savi

Dolgo pričakovana reforma trga dela je tu. Udeležite se seminarja in spoznali boste bistvene novosti!

Državni zbor Republike Slovenije je soglasno sprejel nov Zakon o delovnih razmerjih (ZDR-1) in novelo Zakona o urejanju trga dela (ZUTD-A), ki bosta pričela veljati v enem mesecu od objave v Uradnem listu RS, zato pohitite in bodite med prvimi, ki bodo pripravljeni na novo ureditev trga dela.

Pri tem se delodajalcem zastavljajo pomembna vprašanja:

1. Postopek odpovedi pogodbe o zaposlitvi po novem: ali je za delodajalce res varnejši, hitrejši in cenejši?
  2. Kakšne so nove obveznosti delodajalcev pri zaposlovanju za določen čas?
  3. Ali bo zaposlovanje bolj prilagojeno poslovnim procesom v podjetju?

NAMEN SEMINARJA:
Ne zamudite priložnosti in se pravočasno prilagodite in pripravite na spremembe, ki jih prinaša novi ZDR-1 v zvezi z delovnimi razmerji. Ne dovolite, da vas spremembe ujamejo nepripravljene. S praktičnimi nasveti, s prikazom nekaterih pogodbenih klavzul ter novimi možnostmi urejanja notranjih razmerij s področja zaposlovanja v podjetju, se boste lahko prilagodili novostim, ki jih prinaša reforma trga dela. Dobili boste aktualne informacije iz prve roke, neposredno od člana pogajalske skupine GZS, ki je sodeloval pri pogajanjih za reformo trga dela.

ZAKAJ se udeležiti PRAV TEGA seminarja?

1. Neposredno od člana ožje pogajalske skupine boste dobili informacije o novostih, ki jih novi zakon prinaša za delodajalce.
  2. Na praktičnih primerih in s pomočjo izbranih klavzul in vzorcev vam bomo predstavili možne rešitve posameznih dejanj delodajalcev.
  3. Prejeli boste odgovore na vprašanja, ki se vam zastavljajo.

KOMU JE SEMINAR NAMENJEN:
direktorjem, prokuristom, članom uprav, vodjem sektorjev, pravnikom, kadrovskim strokovnjakom, računovodjem, finančnikom ter vsem, ki se v praksi ukvarjate z urejanjem delovnih razmerij ali vas tematika zanima.

VSEBINA SEMINARJA:

1. Zaposlovanje in prenehanje pogodb o zaposlitvi po novem
  2. Prožno urejanje razmerij v podjetju
  3. Posebnosti delovnih razmerij za določen čas, poskusno delo in delo preko agencij
  4. Druge novosti, na katere moramo biti pripravljeni pri reformi trga dela

PREDAVATELJ - reference:
Igor Knez, univ. dipl. prav., jenamestnik direktorja Pravne službe GZS za zakonodajo s področja gospodarstva in član pogajalske skupine delodajalcev pri sprejemanju reforme trga dela in pokojninske reforme. Ukvarja se s področjem gospodarskega in delovnega prava ter redno sodeluje v zakonodajnih postopkih.

KOTIZACIJA:
- Člani GZS: 100,00 €+ 20 % DDV na udeleženca
- ostali: 200,00 €+ 20 % DDV na udeleženca

Vsakemu nadaljnjemu udeležencu iz istega podjetja, se prizna -15% popust na del kotizacije za izvedbo seminarja. Kotizacijo nakažite pred izvedbo seminarja na poslovni račun GZS pri NLB d.d. številka: SI56 0292 4001 7841 495, sklic 3110+ matična št. podjetja.

Prijave zbiramo do 3.4. 2013 oziroma do zasedbe mest, do istega dneva tudi odjave v nasprotnem primeru se kotizacija zaračuna v celoti.

Vljudno vabljeni!