Arhiv: Na Območni zbornici Zasavje je v aprilu 2011 potekal posvet z Zavodom za zaposlovanje in omrežjem EURES

Na Območni zbornici Zasavje je 5. aprila 2011 potekal posvet z Zavodom za RS za zaposlovanje in omrežjem EURES.

O stanju na trgu dela je udeležence seznanila ga. Lijana Vidic Ristič, direktorica Urada za delo v Trbovljah:

• stopnja registrirane brezposelnosti je bila v januarju 2011 (12,8%) in je večja kot slovensko povprečje (12,3%)
  • brezposelnih je 3,2 odstotkov vseh registrirano brezposelnih v državi, problematična je predvsem struktura brezposelnih oseb.
  • Število registriranih brezposelnih oseb je bilo na dan 28.2. 2011 največje v Trbovljah (1.230 oseb), sledi Zagorje (829 oseb) in Hrastnik (557 oseb) .
  • V prvih dveh mesecih 2011 se je na novo prijavilo 698 brezposelnih oseb, za 32,4 % več kot v enekam obdobju 2010.
  • V prvih dveh mesecih 2011 se je iz evidence brezposelnih zaposlilo 338 brezposelnih oseb, kar je za 8,7 % več kot v enakem obdobju 2010.
  • Denarno nadomestilo je v mesecu januarju 2011 prejemalo 1.187 oseb, kar za 23,8 % več kot v enakem odobju lani.

Andreja Strmole, EURES svetovalka, je v nadaljevanju predstavila priložnosti zaposlovanja delavcev iz Evrope, Anka Rode iz Zavoda RS za zaposlovanjej e udeležence seznanila z novim Zakonom o urejanju trga dela (ZUTD), Jasna Drobež, vodja OS Trbovlje je predstavila sodelovanje OS Trbovlje z delodajalci, predstavljeni pa so bili tudi ukrepi APZ.

Pripeti dokumenti