Arhiv: Na Območni zbornici Zasavje je potekal posvet z Zavodom za zaposlovanje in omrežjem EURES

Na Območni zbornici Zasavje je 21. aprila 2010 potekal posvet z Zavodom za RS za zaposlovanje in omrežjem EURES.

O stanju na trgu dela je udeležence seznanila ga. Lijana Vidic Ristič, direktorica Urada za delo v Trbovljah:

• stopnja registrirane brezposelnosti v februarju 2010 (11,4%) in je večja kot slovensko povprečje (10,7 %)
  • brezposelnih je 3,4 odstotkov vseh registrirano brezposelnih v državi, problematična je predvsem struktura brezposelnih oseb: 13,9 % je iskalcev prve zaposlitve, 41,5 % je dolgotrajno brezposelnih, 17,0 % je starih do 26 let, 26,0 % je starih 50 let in več
  • 30,8  % brezposelnih je prijavljenih iz naslova presežnih delavcev in stečajev podjetij
  • Število registriranih brezposelnih oseb je bilo na dan 31.3. 2010 največje v Trbovljah (1.038), sledi Zagorje (692) in Hrastnik (565)
  • v prvem četrtletju 2010 se je na novo prijavilo 766 brezposelnih oseb (za 33,3 % manj kot v enakem obdobju 2009
  • v prvem četrtletju 2010 se je odjavilo 774 brezposelnih oseb (za 35,5 % več kot v enakem obdobju lani)

Ga. Senada Plestenjak, EURES svetovalka, je v nadaljevanju predstavila priložnosti zaposlovanja delavcev iz Evrope, ga. Dragomila Šeško je udeležence seznanila z ukrepi aktivne politike zaposlovanja,e-storitve je predstavila ga. Barbara Zupančič, spodbujanje zaposlovanja invalidov pa je predstavila ga. Lea Kovač. V zadnjem delu je ga. Barbara Kaluža (RCR) predstavila Štipendijsko shemo Zasavja.

Pripeti dokumenti