Arhiv: Nacionalna podelitev inovacij - srebrni zasavski inovatorji!

NACIONALNA PODELITEV PRIZNANJ INOVATORJEM - DAN INOVATIVNOSTI 2018
Čestitke srebrnim zasavskim inovatorjem!

V okviru Dneva inovativnosti je Gospodarska zbornica Slovenije, 26.9. 2018 na Brdu pri Kranju, že 16. podelila nacionalna priznanja najbolj inovativnim podjetjem in inovatorjem v podjetjih in javno raziskovalnih zavodih. Letos se je za priznanja na nacionalni ravni potegovalo 42 najboljših inovacij iz vse Slovenije. GZS je nagradila tudi najboljšo inovacijo leta po izboru javnosti –  to inovacija podjetja TPV d.o.o. - Integriran zvezni zadrževalnik vrat, delujoč v širokem temperaturnem območju.  Podeljeno je bilo 10 zlatih, 1 posebno priznanje, 28 srebrnih priznanj ter 3 posebna priznanja za potencialno inovacijo krožnega gospodarstva Na regionalni ravni je v letu 2018 sodelovalo 197 inovacij in 772 inovatorjev.  Priznanje GZS za najboljše inovacije na nacionalni ravni predstavlja najvišje priznanje inovativnim dosežkom slovenskih podjetij in s tem promocijo inovativnosti v Sloveniji.

Območna zbornica Zasavje je nominirala za nacionalni nivo tri inovacije

• ETI Elektroelement d.o.o.  z inovacijo: Razvoj tehnologije za izdelavo nizkonapetostnih NV talilnih vložkov
  • ETI Elektroelement d.o.o. z inovacijo: Zaščitno stikalo na diferenčni tok z nadtokovno zaščito KZS-4m 2p B-tip
  • Tevel d.o.o. z inovacijo: Kontroli sistemi GALAXY

Vse tri zasavske inovacije so na nacionalnem nivoju prejele srebrna priznanja.

Iskrene čestitke inovatorjem Zasavja!