Arhiv: Vabilo na posvet: Pomen dobrega počutja zaposlenih za učikovito delo

Projekt NAPREJ sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

Pomen dobrega počutja zaposlenih za učinkovito delo,

četrtek, 26.9. 2019 ob 11.00 uri

na Zasavski gospodarski zbornici,

Podvine 36, Zagorje ob Savi

Dobro počutje na delovnem mestu dokazano prispeva k večji uspešnosti posameznika, timov in celotne organizacije, zato temu v organizacijah posvečajo čedalje več pozornosti. Ob tem moramo upoštevati, da je dobro počutje kompleksen koncept, ki ga sestavljajo naslednji dejavniki: ekonomski/materialni, kognitivni razvoj, dobri medosebni odnosi, fizično zdravje ter duševno in čustveno zdravje.  Le načrtno delo in dobre prakse na vsakem od teh področij lahko prispevajo k obvladovanju psihosocialnih dejavnikov tveganj v delovnem okolju. Na posvetu bomo zato razložili koncept dobrega počutja z različnih vidikov, raziskali njegov pomen z vidika posameznika, organizacije in družb, identificirali psihosocialne dejavnike tveganja ter predstavili izhodiščne dobre prakse njihovega obvladovanja. V delu v skupinah po metodi svetovne kavarne pa bomo integrirali ideje in dobre prakse udeležencev ter naredili akcijski načrt, kako v podjetju vpeljati programe za zagotavljanje dobrega počutja in izboljšanja   duševnega zdravja.

Posvet je brezplačen in je namenjen vsem, ki se zavedajo pomena dobrega počutja v delovnem okolju.

Program:

11.00 – 11.10

Uvodni pozdrav:

• direktorica GZS Zasavske gospodarske zbornice, mag. Staša Baloh Plahutnik
  • predstavnica IRI Ljubljana – Alenka Gajšek

Program posveta v celoti izvaja prof. dr. Nada Zupan

11.10 –12.20

Uvodno predavanje:

• Koncept dobrega počutja in dimenzij, ki ga sestavljajo
  • Psihosocialni dejavniki tveganja
  • Posledice slabega počutja v delovnem okolju, s poudarkom na vplivih na duševno zdravje
  • Dobre prakse programov za zagotavljanje dobrega počutja zaposlenih, s poudarkom na ustrezni komunikaciji in organizacijski podpori (podpora organizacije, vodij in sodelavcev)

12.20-12.40

Odmor - mreženje ob prigrizku

12.40 – 13.30

Oris stanja na področju skrbi za duševno zdravje zaposlenih na delovnem mestu v slovenskih podjetjih – Alenka Gajšek, IRI Ljubljana

Delo v skupinah – metoda svetovne kavarne, oblikovanje idej po različnih tematikah v skupinah, povezovanje in nadgradnja idej, predstavitev idej

13.30 – 13.50

Priprava akcijskega načrta za uvajanje aktivnosti za izboljšanje počutja in obvladovanje psihosocialnih tveganj

13.50 – 14.00

Zaključne misli in zaključek posveta

INFORMACIJE IN PRIJAVE:

Informacije: Zasavska gospodarska zbornica, telefon 03 56 34 375.

Vabljeni!

Obrazec za prijavo