Arhiv: 2-dnevno SPOT usposabljanje iz področja financ-POLNO ZASEDEN SEMINAR

O obdavčitvi dohodka iz zaposlitve – torek, 5.11. 2019 ob 9. uri
 Obdavčitev storitev, novosti na področju DDV – četrtek, 7.11. 2019 ob 9. uri

na Zasavski gospodarski zbornici, Podvine 36, Zagorje ob Savi

Usposabljanje traja 10 šolskih ur (dve srečanji po 5 šolskih ur). Udeležba na usposabljanju je brezplačna, vendar je obvezna prisotnost na obeh srečanjih.

I. del O obdavčitvi dohodkov iz zaposlitve - torek, 5.11. 2019 ob 9.00 uri

• Kaj vključuje dohodek iz zaposlitve
  • Bonitete
  • Dohodek iz delovnega razmerja (plača, regres, del plače za poslovno uspešnost napoteni delavci, glavni-drugi delodajalec)
  • Davčna obravnava povračil stroškov v zvezi z delom (prevoz, prehrana, …)
  • Službena pot ali napotitev?
  • Odvisno/neodvisno razmerje- ekonomsko odvisna oseba
  • Dohodki iz drugega pogodbenega razmerja (podjemna pogodba, avtorska pogodba, občasno in začasno delo upokojencev, kratkotrajno delo, prokura)
  • Obdavčitev povračila stroškov prevoza in prenočitev v primeru dohodkov iz drugega pogodbenega razmerja- je kaj novega ?
  • Aktualna vprašanja in razprava

Izvajalka: Jana Galič, dipl. ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino,  kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

II. del Obdavčitev storitev, novosti na področju DDV - četrtek, 7. 11. 2019 ob 9. 00 uri
  • Obdavčitev storitev – posebnosti
  • Splošna in posebna pravila pri obdavčevanju storitev
  • Obrnjeno davčno breme (reverse charge) in samoobdavčevanje
  • Kdaj in zakaj se je potrebno malemu davčnemu zavezancu identificirati za DDV
  • Novosti na področju DDV v letu 2019
  • Kuponi in obveznost izdajanja računov
  • Poenostavitve na področju elektronskih in telekomunikacijskih storitev za male izvajalce
  • Ostale poenostavitve, ki jih že uporabljamo
  • Predvidene novosti na področju DDV v letu 2020 (zaporedne dobave blaga, skladiščenje na odpoklic..)
  • Aktualna vprašanja in razprava

Izvajalka: Marija Verbančič, dipl. ekon., vodja računovodskega servisa, računovodja in davčna svetovalka za mala podjetja in samostojne podjetnike že skoraj tri desetletja. Predavateljica na šoli za knjigovodje in računovodje za pridobitev nacionalne poklicne kvalifikacije.

PRIJAVE:
Udeležba je brezplačna z obvezno PRIJAVO. Prijave zbiramo do izvedbe dogodka oziroma do zasedbe mest, po največ dve osebi iz istega podjetja. Morebitno odjavo sporočite na: alenka.gracnar@gzs.si

Vljudno vabljeni!