Arhiv: Vabilo na brezplačno delavnico: Potrdilo o poreklu blaga, ATA zvezek in licence za opravljanje prevozne dejavnosti

Vabimo vas na brezplačno delavnico:

KDAJ: torek, 9. 11. 2021 ob 13. uri

KJE: Zasavska gospodarska zbornica, Podvine 36, Zagorje ob Savi

PROGRAM DELAVNICE

TEME:

• Začasni izvoz blaga v tretje države z ATA zvezkom
  • Potrdilo o poreklu blaga
  • Licence za opravljanje prevozne dejavnosti

Odgovorili bomo na naslednja (in še na mnoga druga) vprašanja:

• Kaj je Potrdilo o poreklu blaga (ang. Certificate of Origin)?
  • Kdaj se uporablja in kako se pridobi Potrdilo o poreklu blaga?
  • Elektronsko potrjevanje Potrdila o poreklu blaga in drugih listin preko aplikacije essCertt.
  • Kako pravilno izpolnimo Potrdilo o poreklu blaga v primeru, če izvoznik ni slovensko podjetje?
  • Kaj omogoča ATA zvezek (angl. ATA Carnet) in kako se ga pridobi?
  • Kakšni so pogoji za opravljanje cestnih prevozov blaga ali potnikov?
  • Kakšne novosti nas čakajo z naslednjim letom v zvezi s pridobitvijo licence za opravljanje prevozne dejavnosti?
IZVAJALKI DELAVNICE:

Delavnico bosta izvedli, mag. Eva Žontar, direktorica oddelka Javne listine na GZS in Irena Simendič, namestnica direktorice oddelka Javne listine na GZS.

KOMU JE DELAVNICA NAMENJENA?

Delavnica je namenjena vsem, ki se pri svojem delu srečujejo z zunanje-trgovinskimi listinami ATA zvezkom in  potrdilom o poreklu blaga ter  licencami za opravljanje prevozne dejavnosti.  Vsako od področij bo predstavljeno posebej,  pri tem pa bodo izpostavljene posebnosti in novosti pri vsakem instrumentu ter postopki pridobitve in uporaba le-teh.  Delavnica bo predvidoma trajala 1,5 ure.

PRIJAVE NA DOGODEK:

Udeležba na dogodku je brezplačna z obvezno prijavo preko elektronske prijavnice spodaj. V skladu z veljavnim vladnim odlokom morajo vsi udeleženci organizatorju omogočiti preverjanje izpolnjevanja pogoja PCT, ki je pogoj za udeležbo in ga je organizator dolžan preveriti pred vstopom na dogodek na izbrani lokaciji.

Vabljeni!

Obrazec za prijavo