Arhiv: Brezplačna delavnica "Razvoj in zagotavljanje kvalitete znotraj dobaviteljskih verig", 13.11.2014

GOSPODARSKA ZBORNICA SLOVENIJE
OBMOČNA ZBORNICA ZA SEVERNO PRIMORSKO NOVA GORICA

vas vabi na BREZPLAČNO DELAVNICO z naslovom

Razvoj in zagotavljanje kvalitete znotraj dobaviteljskih verig

v OKVIRU PROJEKTA SHARTEC,
ki bo dne

13. 11. 2014 s pričetkom ob 8.30 uri, v prostorih GZS OZ, Sedejeva 2 a, Nova Gorica

Prva iz novega sklopa nadaljevalnih delavnic v okviru čezmejnega projekta SHARTEC se bo osredotočila na obvladovanje dobaviteljskih verig, ki v poslovanju evropskih podjetij postaja vedno bolj aktualno.

Ob navezavi bolj intenzivnih poslovnih odnosov z največjimi evropskimi in tudi globalnimi industrijskimi igralci se namreč z zahtevami po kakovostnih storitvah, dobavah izdelkov brez napak, fleksibilnostjo ter pravočasnostjo dobav že srečujejo večja podjetja iz Furlanije - Julijske krajine in Slovenije.

Namen delavnice je, da se z zahtevami oziroma pravili igre v najbolj zahtevnih evropskih industrijskih vejah seznani tudi mala in srednja velika podjetja, ki se šele pripravljajo ali pa so pravkar kot nov poddobavitelj vstopili v poslovne odnose z večjimi evropskimi podjetji.

Ker imajo pogosto pomanjkanje informacij o pravilih poslovanja v najbolj zahtevnih panogah, jih bodo s tem seznanili strokovnjaki s tega področja. Priložnosti kot tudi morebitne pasti za mala in srednja podjetja iz Furlanije Julijske krajine ter Zahodne Slovenije, ki jih skriva vstop v velike industrijske dobaviteljske verige bomo osvetlili tudi s primeri iz prakse.

PROGRAM DELAVNICE:

08:30       Prijava udeležencev

09:00       Uvodni nagovor ter predstavitev projektaSHARTEC

Prof. dr. Marco Sortino,Univerza v Vidmu

09:15       Moderni razvoj dobaviteljskih verig v evropski industriji v 21. stoletju

prof. dr. Marco Sartor, Univerza v Vidmu

10:00       Razvoj dobaviteljev v avtomobilski industriji – primer dobaviteljske verige korporacije Hidria

Aleš Tušar,  vodja področja kakovosti, PE Hidria Alutec

10:30       Sodelovanje v industriji med Slovenijo in Italijo – stanje in priložnosti

Prof. dr. ElsoKuljanić, Univerza v Vidmu

11:00       Odmor

11:15 Moderni postopki certificiranja – primer standarda kakovosti ISO 9001

Andreja Krajnc, presojevalska hiša TÜV SÜD

12:00   Sistem vodenja varnosti in zdravja pri delu

Blaž Črnivec, Komplastd.o.o.

12:45       Okoljske zahteve v dobaviteljski verigi

Vesna Kermavnar Fink, vodja sektorja za ravnanje z okoljem,    korporacija Hidria

13:15       Kosilo

Delovni jezik na delavnici je angleščina.

Prijava na: ivan.kosmac@hidria.com

Iz organizacijskih razlogov Vas naprošamo, da se na delavnico prijavite najkasneje vključno s 12. novembra 2014. Vabilo je priloženo.

VABLJENI!

Pripeti dokumenti