Arhiv: Seminar »Posledice višjih davčnih stopenj DDV ter obračunavanje DDV pred in po vstopu Hrvaške v EU«, 21. 6. 2013

GZS OBMOČNA ZBORNICA ZA SEVERNO PRIMORSKO

vabi na SEMINAR

"Posledice višjih davčnih stopenj DDV ter obračunavanje DDV pred in po vstopu Hrvaške v EU"

v Novi Gorici,

v petek, 21 6. 2013 od 9.00 do 12.30 ure

v prostorih OZ za severno Primorsko, Trg Edvarda Kardelja 3

Od vključno 1. julija 2013 dalje se bo splošna stopnja DDV zvišala z obstoječih 20 % na 22 % ter znižana z 8,5 % na 9,5 %. Verjamemo, da se vam ob tem poraja marsikatera dilema in vprašanje. Zato se nam pridružite na seminarju, kjer vas bomo v prvem delu podrobno seznanili z vsemi dilemami na področju obračunavanja DDV, ki jih prinašajo višje davčne stopnje, v drugem pa boste izvedeli, kakšne bodo spremembe pri poslovanju po vstopu Hrvaške v EU.

NAMEN SEMINARJA

Izobraževanje je namenjeno vsem, ki se pri svojem delu srečujejo z obračunavanjem DDV.

ZAKAJ se udeležiti PRAV TEGA seminarja?

Zato, ker se bodo udeleženci bodo seznanjeni z vsemi novostmi na področju obračunavanja DDV, ki jih prinašajo višje davčne stopnje in vstop Hrvaške v EU.

Vsebina:

1. del: Posledicah višjih davčnih stopenj DDV

-  od kdaj se izdajajo računi z višjim DDV
-  katero davčno stopnjo uporabiti pri:
   -    predplačilih
   -    dobropisih
   -    dobavah, ki se zaračunavajo za daljše obdobje
   -    samoobdavčitvah

2. del: Obračunavanje DDV pred in po vstopu Hrvaške v EU.

-  določitev posameznih pragov glede obračunavanja DDV po hrvaški zakonodaji
-  nove davčne številke za DDV na Hrvaškem
-  dobava blaga v Hrvaško in iz Hrvaške
-  vsebina izdanih računov v Hrvaško in prejetih računov iz Hrvaške
-  evidentiranje posameznih transakcij v davčne evidence
-  do kdaj bodo še možna vračila DDV in PDV v potniškem prometu
-  prehodno obdobje

Po zaključku seminarja slušatelji pridobijo potrdilo o udeležbi.

Trajanje: od 9.00 - 12.30 ure (4 šolske ure); med odmorom pogostitev

Predavateljica:

Branka Svilar Mugoša je davčna svetovalka v podjetju Svilar – Bohorič & partnerji d.o.o. Kot priznana davčna strokovnjakinja, tako s področja neposrednih kot tudi posrednih davkov, deluje že več kot petnajst let. Je predavateljica na številnih izobraževanjih, konferencah in posvetih z davčno tematiko. Poglobljeno se udejstvuje predvsem na področju davka na dodano vrednost. Aktivno je sodelovala v procesu uvajanja sistema davka na dodano vrednost v Sloveniji in je tudi avtorica treh priročnikov o davku na dodano vrednost.

Kotizacija:

- člani GZS: 80,00 EUR + 20 % DDV zaposameznega udeleženca iz podjetja, člana GZS

- 89,00 EUR+ 20 % DDV za posameznega udeleženca iz podjetja, ki ni član GZS.

Kotizacijo vplačajte pred udeležbo na seminarju na TRR NLB d.d. 02924-0017841495, sklic na št. 3080, najpozneje do 18. junija 2013.

Informacije, prijave in odjave:

-po pošti:GZS Območna zbornica za Severno Primorsko, Trg Edvarda Kardelja 3, 5000 Nova Gorica

-po faksu: 05/330 60 31

-po elektronski pošti: nevenka.volk@gzs.si

-z elektronsko prijavnico na naši spletni strani.

Minimalno število za izvedbo usposabljanja je 10 udeležencev. Prijave zbiramo do vključno 18. junija 2013. Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je 18. junij 2013 do 15.00 ure. V nasprotnem primeru kotizacijo zaračunamo v celoti.

Vljudno vabljeni!

Prijavnica