Arhiv: EU Business Talks: 30. november 2021 ob 14.00 uri, Latvija

Slovenija predseduje Svetu Evropske unije v drugi polovici leta. Gospodarska zbornica Slovenije bo v tem času organizirala pogovore s poslovneži iz vseh 27 držav članic, vsak teden iz ene države članice.

Vabljeni, da se udeležite naslednjega poslovnega klepeta »EU BUSINESS TALKS«, ki se bo odvijal v torek, 30. novembra 2021 ob 14. uri po slovenskem času.

Tokratni gost bo Normunds Bergs, izvršni direktor podjetja SAF Tehnika s sedežem v Rigi v Latviji. Podjetje je proizvajalec opreme za mikrovalovni prenos podatkov od točke do točke. V samo enem desetletju delovanja je postalo globalno, pokriva različne tržne segmente in izvaža v preko 100 držav.

Poleg direktovanja v SAF Tehnika je Normunds tudi soustanovitelj fintech podjetja Mobility. Je dolgoletni predsednik latvijskega združenja elektrotehnike in elektronske industrije ter član nadzornega sveta latvijske gospodarske zbornice. Bil je svetovalec nekdanje latvijske premierke Laimdote Straujume in je prejemnik najvišjega latvijskega državnega odlikovanja Reda treh zvezd.

Pogovor bo trajal 30 minut in bo potekal v angleškem jeziku.

Vašo udeležbo lahko potrdite tukaj. Vsem prijavljenim udeležencem bomo poslali ZOOM povezavo en dan pred dogodkom.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

EU BUSINESS TALKS 2021/22

Tuesday, 30th November 2021 at 2 p.m. CET

Guest of honour will be Normunds Bergs, CEO at SAF Tehnika, based in Riga, Latvia. Company is a unique manufacturer of point-to-point microwave data transmission equipment. It had become a global reach company within just a decade, covering all relevant market segments and deploying its products in more than 100 countries worldwide.

Apart from his role at CEO Tehnika, Normunds currently serves also as co-founder and Advisor to fintech company Mobilly. He is a long-term president of Latvian Electrical Engineering and Electronics Industry Association (LETERA) and a member of the Supervisory Council of Latvian Chamber of Commerce and Industry (LTRK) as well as the Chairman at Electronics Research Center LEO. He served as an advisor in the field of IT to Latvian Prime Minister Laimdota Straujuma, Bearer of highest Latvia’s state decoration, the Order of the Three Stars.

The event will last 30 minutes and will be held in English via ZOOM platform. If you wish to take part, register hereThe ZOOM link will be sent to all registered participants one day prior to the event.