Arhiv: Predsednik GZS Tibor Šimonka na Dubai Chamber in EXPO 2020 Dubaj

Odmevi

Predsednik GZS Tibor Šimonka na Dubai Chamber in EXPO 2020 Dubaj

Obeležitve slovenskega nacionalnega dne na svetovni razstavi EXPO 2020 Dubaj, ki se je odvijala 7. in 8. februarja, se je udeležil tudi predsednik GZSTibor Šimonka. Ob tej priložnosti se je srečal tudi s predsednikom Gospodarske zbornice Dubaj Hamadom Buamimom.

Predsednika slovenske in dubajske gospodarske zbornice sta izmenjala zahvali za odlično sodelovanje pri krepitvi poslovnih partnerstev članov obeh zbornic, kot je bilo denimo zadnje, januarsko, srečanje slovenskih živilskih podjetij z dubajskimi agenti, distributerji in uvozniki. Dogovorila sta se tudi za povratni obisk.

»Slovenska podjetja se še premalo zavedajo, da je trg Združenih arabskih emiratov pomemben ne le kot samostojni trg, ampak še olj kot izhodišče za velik del Azije in Afrike,«jeTibor Šimonka. Sestanek na predsedniški ravni krepi sodelovanje tudi na operativni ravni GZS, ki bo v prihodnje aktualno za CEMP pri podpori članom GZS za nastop na trgih Bližnjega vzhoda.