Arhiv: Gospodarska delegacija v Saudovo Arabijo

Gospodarska delegacija v SAUDOVO ARABIJO

Rijad, Džeda, 20. – 25. november 2022

Spoštovani!

Vodilne predstavnike slovenskih podjetij s področij inženiringa, tehnološke opreme in rešitev, zdravja in medicine, hrane in kmetijstva ter logistike, vljudno vabimo k udeležbi v gospodarski delegaciji v Saudovo Arabijo, pod vodstvom generalnega direktorja GZS, mag. Aleša Cantaruttija.

Organizatorji delegacije, Gospodarska zbornica Slovenije, v partnerstvu s SPIRIT Slovenija, Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo in v sodelovanju z Ministrstvom za zunanje zadeve, za udeležence delegacije pripravljamo:

-  Saudsko-slovenski gospodarski forum,

-  poslovna mreženja z vodilnimi predstavniki izbranih saudskih podjetij v Riajdu in Džedi,

-  strokovno voden obisk izbranih lokalnih podjetij,

-  obisk sejma SAUDI HORECA.

Okvirni program obiska*

Nedelja,20. november 2022

Let Ljubljana – Istanbul 19:50 – 00:15+1

Ponedeljek, 21. november 2022

Let Istanbul – Rijad 01:55 – 05:55, skupinski prevoz letališče – hotel, namestitev

Skupinski obisk izbranih lokalnih podjetij / mega projektov

Torek, 22. november 2022

Saudsko-slovenski gospodarski forum s poslovnim mreženjem

Opcijsko: obisk sejma SAUDI HORECA 2022

Sreda, 23. november 2022

Skupinski prevoz hotel – letališče, let Rijad – Džeda,skupinski prevoz letališče – hotel, namestitev

Skupinski obisk izbranih lokalnih podjetij

Četrtek, 24. november 2022

Saudsko-slovenski gospodarski forum s poslovnim mreženjem

Petek, 25. november 2022

Skupinski prevoz hotel – letališče, let Džeda – Istanbul 02:20 – 06:30, let Istanbul – Ljubljana 08:30 – 08:45

*Program bo prilagojen sestavi SLO delegacije in vezan na sugestije saudskih partnerjev.

Prijave

Zainteresirane predstavnike slovenskih podjetij z obravnavanih področij vljudno vabimo, da sodelovanje v delegaciji potrdite preko elektronskega obrazca, najkasneje do 16. avgusta 2022oziroma do zasedenosti prostih mest v delegaciji, pri čemer bomo upoštevali relevantnost podjetij glede na področja obravnavane delegacije ter vrstni red prijav. Po izteku roka za prijave bomo za udeležence delegacije organizirali pripravljalni sestanek ter podrobneje predstavili izvedbo programa obiska ter sestavo gospodarske delegacije.

Možnost sofinanciranja 60% stroškov udeležbe

Mikro, mala in srednja podjetja imajo možnost sofinanciranja 60% stroškov udeležbe z uveljavitvijo vavčerja za udeležbo v gospodarskih delegacijah, ki ga je razpisal Slovenski podjetniški sklad (SPS). Pri oddaji vloge za koriščenje vavčerja je na SPS potrebno predložiti potrdilo o udeležbi v gospodarski delegaciji, ki ga posameznem članu gospodarske delegacije izda Gospodarska zbornica Slovenije. Do pridobitve potrdila o udeležbi so upravičeni tisti člani gospodarske delegacije, ki so se udeležili poslovnega foruma Predstavitev SLO prebojnih rešitev in inovacij ter izpolnili anketo o zadovoljstvu ob zaključku uradnega programa obiska delegacije.

Stroški udeležbe v delegaciji

Udeleženci krijejo neposredne, lastne stroške potovalnega aranžmajaInformativni stroški potovalnega aranžmaja po zgoraj navedenem programu obiska znašajo predvidoma 2.269 EUR in vključujejo povratno letalsko vozovnico v ekonomskem razredu, z vključeno oddano prtljago do 23kg in ročno prtljago, nočitve z zajtrkom v enoposteljnih sobah v izbranih hotelih 4*, transferje letališče – hotel – letališče, vizum za vstop v Saudovo Arabijo, strošek agencije za posredovanje in stroške nakazil v tujino, asistenco ob odhodu, zavarovanje rizika odpovedi (vključno s Covid – 19 zavarovanjem) in veljajo na dan objave vabila, ob predpostavki minimalno 10 naročnikov skupinskega potovalnega aranžmaja. Zainteresirana podjetja lahko potovalni aranžma uredijo preko turistične agencije, ki ureja skupinski potovalni aranžma za slovensko gospodarsko delegacijo, z možnostjo upoštevanja individualnih želja posameznega naročnika potovalnega aranžmaja. Kontakt agencije je UNIVERZUM, V SVET d.o.o., Nada Balažic, T 01 232 0902, M 041 440 807, E nada@universum.si.

Stroški kotizacije GZS za udeležbo v delegaciji znašajo 300,00 EUR na posameznega udeleženca (DDV je vključen v ceno). Udeleženci za kotizacijo prejmejo organizacijsko podporo pri pripravi in izvedbi obiska delegacije. Račun za kotizacijo bo GZS izdala ob zaključku zbiranja prijav s takojšnjim rokom plačila. Za morebitno odpoved udeležbe v delegaciji po 31. avgustu 2022, zaradi že nastalih organizacijskih stroškov, kotizacije ne vračamo. Delegacija bo izvedena, ob predpostavki udeležbe najmanj 7 slovenskih podjetij.

Kontakt za dodatne informacije

Gospodarska zbornica Slovenije, Nataša Turk, E natasa.turk@gzs.si, T 01 58 98 152.

Vljudno vabljeni k sodelovanju!

Poslovne priložnosti na saudskem trgu

Saudova Arabija je največji trg na Bližnjem vzhodu, je članica G20 ter po obsegu bruto družbenega proizvoda 16. najmočnejše gospodarstvo sveta. Za Slovenijo je najpomembnejši gospodarski partner v Zalivu.

Država izvaja obsežne reforme in naložbeni program, katerega cilj je zmanjšanje odvisnosti od naftne in petrokemične industrije. Programi prenove in veliki mega naložbeni projekti tako nudijo izjemne poslovne priložnosti za konzorcije podjetij, ki ponujajo sodobno tehnološko opremo, celovite rešitve in produkte za industrijo, zdravstveno in medicinsko oskrbo ter prehrambeno oskrbo.