Arhiv: Potrdilo o obstoju višje sile

Gospodarska zbornica Slovenije članom GZS, katerih komercialne pogodbe s tujimi poslovnimi partnerji vsebujejo klavzulo, da se višja sila dokazuje s potrdilom Gospodarske zbornice Slovenije oz. lokalne zbornice po sedežu podjetja, IZDAJA POTRDILO, da je Vlada Republike Slovenija sprejela Odredbo o razglasitvi epidemije nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) na območju Republike Slovenije (Uradni list Uradni list RS, št. 19/20 z dne 13. 3. 2020), ki razglaša, da se na območju Republike Slovenije razglasi epidemija nalezljive bolezni COVID-19.

Potrdilo se članu GZS izda na podlagi prejete popolne vloge, ki jo predloži zakoniti zastopnik podjetja in vsebuje naslednje podatke oz. dokazila:

·        podatki podjetja, člana GZS – naziv, naslov, matična in davčna št., zakoniti zastopnik

·        splošni opis okoliščin, zaradi katerih prosi za izdajo potrdila, ki naj vsebuje tudi navedbo podatkov o poslovnem partnerju ter navedbo podatkov o                 pogodbi s poslovnim partnerjem (datum in kaj sklenitve pogodbe ter čas veljavnost pogodbe),

·        dokaz, ki potrjuje, da je bila pogodbenemu partnerju notificirana – sporočena višja sila (npr. e-mail)

·        kopijo pogodbene klavzule oz. korespondenco med strankama, ki izkazuje, da se višja sla dokazuje s potrdilom Gospodarske zbornice Slovenije   oz. lokalne zbornice po sedežu podjetja,

·        v katerem jeziku se naj izda potrdilo

Potrdilo izdaja oddelek Javnih listin GZS, izključno v Ljubljani, tako da vse zahteve v zvezi z izdajo potrdila s prilogami naslovite na e-naslov

eva.zontar@gzs.si  ali  irena.simendic@gzs.si  ali  bostjan.perger@gzs.si.

Potrdilo se lahko izda v slovenskem ali angleškem jeziku.

Izdaja potrdila je brezplačna.

Pravno obvestilo: Opozarjamo, da potrdilo potrjuje le obstoj s strani Vlade RS uradno izpričanih okoliščin, ki lahko utemeljujejo obstoj višje sile, t.j. okoliščin, ki jih ni bilo mogoče pričakovati in se jim tudi ne izogniti ali odvrniti, kot npr. epidemija, naravne nesreče, kar je razvidno iz akta Vlade Republike Slovenije. Prosimo upoštevajte, da Gospodarska zbornica Slovenije lahko potrdi le dokazljiva uradno izpričana dejstva; tako ne more potrditi, da je določen konkreten dogodek, npr. zamuda z dobavo v konkretnem pogodbenem razmerju ali neizpolnitev pogodbene obveznosti, posledica višje sile. Gospodarska zbornica tudi Slovenije ne prevzema nikakršne odgovornosti za resničnost in verodostojnost podatkov iz vloge podjetja – člana GZS za izdajo potrdila. GZS to potrdilo izdaja brez prejudica za konkretne pogodbene obveznosti med podjetji in merodajno materialno pravo, ki se uporablja za pogodbo in tozadevno ne prevzema nikakršne odgovornosti.

(Vir: GZS)